transport

Powołanie Xaviera Prévosta do komitetu wykonawczego grupy FM Logistic

12.06.2019 | FM Logistic

12 czerwca 2019 roku FM Logistic, francuska firma logistyczna powołała Xaviera Prévosta na stanowisko dyrektora ds. rozwiązań biznesowych i systemów informatycznych. Już wcześniej, bo 15 kwietnia br. Xavier Prévost dołączył do komitetu wykonawczego FM Logistic, ciała podlegającego prezesowi i dyrektorowi generalnemu firmy Jean-Christophe’owi Machet.

Na swym nowo utworzonym stanowisku Xavier Prévost nadzorować będzie działy IT
i rozwiązań biznesowych, w tym zespoły zajmujące się innowacyjnością, badaniami
i rozwojem produktów, zarządzaniem projektami i doskonaleniem funkcjonowania firmy. Będzie on odgrywał kluczową rolę w trwającej cyfrowej transformacji i automatyzacji procesów przedsiębiorstwa, jak również w jego dążeniu do doskonałości operacyjnej.

Przez ponad 20 lat Xavier Prévost zajmował wysokie stanowiska krajowe i międzynarodowe we francuskiej grupie detalicznej Auchan, ostatnio jako dyrektor ds. efektywności zajmując się systemami informatycznymi, organizacją łańcuchów dostaw, automatyzacją
i zagadnieniami tzw. lean management. W latach 2015-2018 był również członkiem komitetu wykonawczego grupy Auchan.

Xavier Prévost uzyskał tytuł inżyniera w Szkole ICAM w Lille we Francji, której jest obywatelem.

 

kontakt dla mediów
Menedżer komunikacji zewnętrznej, FM Logistic
Cyrille Gibot

cgibot@fmlogistic.com

tel: +33 6 45 99 91 58

informacje o firmie

O FM Logistic

FM Logistic została założona we Francji w 1967 roku. Jest niezależną rodzinną firmą logistyczną o przychodach w wysokości 1,2 miliarda euro w roku finansowym do marca 2018 roku, z czego dwie trzecie wiąże się z działalnością zagraniczną. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia łącznie około 26 000 osób.

FM Logistic stosuje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie logistyki, transportu i copackingu, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, oraz rozwój handlu elektronicznego i dystrybucji wielokanałowej. Obsługuje zrównoważone portfolio międzynarodowych i lokalnych firm działających na rynku produktów szybkozbywalnych,
w handlu detalicznym, w branży perfumeryjnej i kosmetycznej, produkcji przemysłowej
i na rynku opieki zdrowotnej.

Możesz śledzić FM Logistic na Twitterze w @FMLogistic

załączniki

więcej z kategorii transport