ekonomia/biznes/finanse

Młodzi Przedsiębiorczy 2019 w ING

10.06.2019 | ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Finał tegorocznej edycji programu Młodzi Przedsiębiorczy już 13 czerwca br. W centrali ING Banku Śląskiego w Katowicach, 12 zespołów uczniowskich ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski zaprezentuje projekty, które wyróżniły się kreatywnością i innowacyjnością.

 Jesteśmy bankiem dla przedsiębiorczych a naszą misją jest inspirowanie ludzi do rozwoju i realizacji wyznaczonych celów. Również młodych ludzi, dla których pozytywne wzorce i wspieranie ich inicjatyw jest bardzo ważne. Mocno wierzymy w pasje i pomysły młodych stąd nasz udział w programie „Młodzi Przedsiębiorczy”. Takie inicjatywy dodają skrzydeł, uczą samodzielności, nie tylko finansowej. Dzięki nim zachęcamy młodych do wykorzystania drzemiącego w nich potencjału i rozwijania swoich pasji – powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego, patron programu Młodzi Przedsiębiorczy.

ING Bank Śląski oraz Fundacja ING Dzieciom są partnerem programu edukacji ekonomicznej i na rzecz przedsiębiorczości - Młodzi Przedsiębiorczy, realizowanego od 10 lat przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt ma na celu budowanie postaw przedsiębiorczych i podnoszenie kompetencji finansowych młodzieży.

Wspieranie edukacji dzieci jest misją naszej Fundacji, więc udział w takich programach jak Młodzi Przedsiębiorczy jest dla nas naturalny. Co roku widzimy, z jaką chęcią młodzież podchodzi do realizacji wspólnych zadań. Cieszymy się, że możemy wspierać program, w którym uczniowie nie tylko wdrażają swoje pomysły na biznes, ale od początku działają w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju - dodała Agata Tomaszewska, prezeska Fundacji ING Dzieciom.

W ramach projektu uczniowie na dedykowanej platformie internetowej rozwiązują zadania z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, a następnie realizują własny projekt z pomocą nauczycieli i mentorów. Program uczy oszczędzania, dysponowania i zarządzania pieniędzmi. Przekłada się to na rozwijanie takich umiejętności jak kreatywność, innowacyjność, podejmowanie ryzyka, planowanie i skuteczna realizacja przedsięwzięć.

W tym roku w programie udział wzięło około 800 uczniów z 76 szkół, pracujących w 144 zespołach oraz 77 nauczycieli.

Więcej o programie Młodzi Przedsiębiorczy na: https://przedsiebiorczy.ceo.org.pl/

kontakt dla mediów
Joanna Majer - Skorupa
Zastępca Rzecznika Prasowego, ING BANK ŚLĄSKI S.A.
Joanna Majer - Skorupa

joanna.majer-skorupa@ing.pl

tel: +48 32 357-8184

informacje o firmie

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse