polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (24) Beata Szydło

Temat z okładki: Beata Szydło. Kogo poprze w wyborach prezydenckich, z kim stworzy sojusz w Unii, co czuła, odchodząc z funkcji premiera

Kraj

Mogłam mieć poczucie pewnej niesprawiedliwości. Moja refleksja, gdy odchodziłam ze stanowiska premiera, była następująca: jesteśmy blisko tego, żeby zmarnować sukces. Dlatego ani przez moment nie miałam w planie budowania frakcji ani odchodzenia z partii – mówi Beata Szydło, była premier.

W Platformie nie będzie żadnych rozliczeń. Mamy spory dystans do poczynań władz mojej partii. Sztuką było przegrać te wybory – mówi Bogdan Zdrojewski, były eurodeputowany PO.

Tischner jak Maria Kaczyńska. Jak ktoś pisze, że Tischner ma się czegoś wstydzić, to ja pytam: „Gdzie jest jakikolwiek dowód?”– mówi Maciej Gawlikowski, historyk.

Czas rozliczeń w PSL.Za niespełna dwa tygodnie ludowcy zdecydują, czy pójdą do jesiennych wyborów w szerokiej koalicji od lewa do prawa, czy też postawią na samodzielny start. Dylemat ma charakter pokoleniowy – młodzi są za szeroką koalicją, a starzy za szyldem PSL.

Społeczeństwo

Krew na szkolnych korytarzach.Po ostatnich tragediach w szkołach rzecznik praw dziecka proponuje szkolenia antyterrorystyczne dla dzieci. Zdaniem psychologów przemocy wśród dzieci i nastolatków można zapobiec w mądrzejszy sposób.

Gdańsk jako wielka grupa wsparcia.Pięć miesięcy po śmierci Pawła Adamowicza Gdańsk znowu stał się na kilka dni centrum Polski. W styczniu wszystkich zmroziło, teraz wiatr od morza wiał gorący. Ale na ile silny?

Adopcja po polsku.Wobec ludzi, którzy zdecydowali się na adopcję, odczuwamy coś w rodzaju podziwu połączonego z litością. A rodzice adopcyjni nie zawsze potrafią wyznać dziecku prawdę o jego pochodzeniu.

Biznes

Bez krwi i kości. Klopsy ze słonecznika, kurczak z kalafiora i kiełbasa z groszku. Na całym świecie rośnie branża mięsnych udawaczy, którzy zamiast soczystego steka proponują roślinny zamiennik. O ten rynek chcą powalczyć też polskie firmy, która już się nauczyły, jak zaczarować kubki smakowe mięsożerców.

Zagranica

Pieniądze gusła i medycyna.Pekin zadbał, żeby tradycyjne chińskie metody leczenia stały się standardem uznawanym przez Światową Organizację Zdrowia. Wielu uczonych ma jednak wątpliwości, czy poza pieniędzmi i prestiżem dla Chin będzie z tego jakiś wielki pożytek dla światowej medycyny.

Zdrowie

Ciśnienie w dół.Ciśnienia nie obniża się po to, żeby było niższe tylko żeby dłużej żyć. Dlaczego spośród 10 mln Polaków z nadciśnieniem tętniczym tylko co czwarty leczy je skutecznie.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 10 czerwca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka