wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka

„Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” online z Santander Bank Polska

Santander Bank Polska przygotował streaming na żywo wyjątkowego koncertu symfonicznego z cyklu „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Wydarzenie będzie można obejrzeć za darmo w serwisie YouTube na kanale Filharmonii Śląskiej. Początek transmisji 9 czerwca o godz. 19:00.

Celem wydarzeń jest zwiększenie wrażliwości społecznej na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku i przybliżenie ich sposobu odczuwania świata. W trakcie występów muzycy zagrają część repertuaru bez dyrygenta, nie widząc siebie nawzajem i polegając wyłącznie na słuchu. Transmisja na żywo będzie dostępna w serwisie YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=uHQCm05MpeU

Koncerty w ciemnościach to wyjątkowe przedsięwzięcie, będące jednocześnie przeżyciem artystycznym i edukacyjnym, budującym wiedzę na temat funkcjonowania w społeczeństwie osób z niepełnosprawnością wzroku. Niestety sale koncertowe oferują ograniczoną przestrzeń i nie są w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych. Wierzymy, że dzięki transmisji online będą oni mogli stać się częścią publiczności i doświadczyć tej niepowtarzalnej atmosfery i emocji towarzyszących występom – mówi Małgorzata Tomaszewska z Santander Bank Polska, Dyrektor Biura Doskonalenia Doświadczeń Klientów MŚP.

Koncert uświetnią znakomici artyści. Na scenie wystąpi pianista Waldemar Malicki oraz muzycy Śląskiej Orkiestry Kameralnej, którzy wspólnie zagrają pod batutą dyrygenta Mirosława Jacka Błaszczyka.

Wydarzenie rozpocznie utwór autorstwa niewidomego, hiszpańskiego kompozytora Joaquína Rodrigo, grany przez orkiestrę w całkowitej ciemności. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć także dzieła innych wybitnych twórców, którzy zmagali się z problemami ze wzrokiem, jak Johann Sebastian Bach czy Georg Friedrich Händel.

Organizatorem koncertów jest Santander Bank Polska we współpracy z POLFUND Funduszem Poręczeń Kredytowych S.A. oraz Filharmonią Śląską. Partnerem społecznym jest Polski Związek Niewidomych Zarząd Główny. Podczas koncertu będzie można kupić cegiełki, z których dochód zostanie przekazany na działalność Polskiego Związku Niewidomych.

Patronem inicjatywy jest Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego.

kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
Obszar Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Santander Bank Polska S.A.
Biuro Prasowe

biuro.prasowe@santander.pl

tel: 22 586 80 41

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia