praca prawo rodzina

Duże wsparcie dla pracujących mam

Już 80 kobiet korzysta z programu „Mama pracuje” uruchomionego w TAURONIE.  Spółka prowadzi program skierowany do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie. Kobiety, które przystąpiły do programu mogą m.in. pracować w domu lub skorzystać z indywidualnego rozkładu godzin pracy.

Adresatkami programu są kobiety zatrudnione w firmie, których dzieci nie ukończyły szóstego roku życia oraz kobiety w ciąży. Osoby przystępujące do programu mają możliwość podjęcia obowiązków służbowych poza miejscem zatrudnienia w ramach telepracy, czy też skorzystania z indywidualnego rozkładu czasu pracy w zależności od charakteru zadań realizowanych na danym stanowisku. Te przebywające jeszcze na urlopie rodzicielskim bądź wychowawczym będą otrzymywały newsletter zawierający informacje z życia firmy, pozwalający im zachować kontakt z miejscem pracy.

- Jestem mamą dwóch chłopców: pięcioletniego Adasia i rocznego Jasia, jestem też pracownicą TAURON Dystrybucja. Połączenie tych dwóch ról życiowych bywa trudne i wymaga samodyscypliny i dobrej organizacji. Dla każdej mamy mile widziane i cenne jest każde wsparcie „z zewnątrz” – mówi Martyna Piotrowska z wydziału inwestycji gliwickiego oddziału TAURON Dystrybucja. - Zgłosiłam się do programu, korzystam z możliwości telepracy i jest to dla mnie duża pomoc w codziennym życiu. Doceniam to szczególnie wtedy, gdy nie tracąc czasu na dojazd do pracy, mogę więcej czasu poświęcić synom. Dodatkowo w ramach programu na młode mamy wracające do pracy po macierzyńskim czeka miły powitalny upominek – bon do jednego ze sklepów z akcesoriami dla dzieci – dodaje Martyna Piotrowska.

TAURON przewidział także udogodnienia dla przyszłych mam. Kobiety w ciąży mogą skorzystać z indywidualnego rozkładu czasu pracy czy telepracy, a dodatkowo na okres ciąży obniżyć czas pracy o dwie godziny dziennie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości wynagrodzenia.

Celem programu „Mama pracuje” jest zwiększenie komfortu pracy przyszłych i obecnych mam. Program ma zwiększyć liczbę kobiet wracających do pracy po urodzeniu dziecka, pozwalając na bardziej elastyczne dostosowanie czasu pracy do ich potrzeb. Ma także sprawić, aby pracownice nie traciły kontaktu z organizacją w trakcie nieobecności spowodowanej urlopem macierzyńskim czy wychowawczym.

Spółki Grupy TAURON wspierały także pracujących rodziców w trudnej sytuacji podczas strajku nauczycieli umożliwiając swoim pracownikom przyjście do pracy z dziećmi, organizując pokoje zabaw, wraz z opieką w godzinach pracy rodziców.

TAURON od kilku lat sukcesywnie wdraża koncepcję work-life balance, która zakłada równowagę miedzy pracą, a życiem prywatnym. Od trzech lat w firmie funkcjonuje program „Mama pracuje”, a w związku z Międzynarodowym Dniem Rodziny, który przypadał 15 maja, Grupa TAURON przedłużyła święto rodziny o cały tydzień.

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy, TAURON Polska Energia SA
Łukasz Zimnoch

lukasz.zimnoch@tauron.pl

informacje o firmie

***

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.

załączniki

więcej z kategorii praca