kultura/sztuka/rozrywka

Już jutro II Archipelag Zabawy! Gwiazdą festiwalu – Doknes

Lada chwila rozpoczynamy II Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal dla dzieci! Już 7 i 8 czerwca moc niecodziennych atrakcji dla całej rodziny – w tym game room z Doknesem, youtuberem, gamerem i tegoroczną gwiazdą festiwalu. Jeżeli zatem nie są ci obce takie pojęcia jak block, crafting czy creeper, koniecznie powinieneś pojawić na Auli UMK. Wstęp wolny. Zatem – ahoj przygodo!

Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal dla Dzieci to jedyny w kujawsko-pomorskim festiwal o takim charakterze, stworzony specjalnie dla najmłodszych i całych rodzin. Już 7 czerwca (w godz. 9:00–15:00) i 8 czerwca (w godz. 11:00–17:00) w Auli UMK młodsi i starsi odkrywcy będą mogłi eksplorować kilkanaście wysp archipelagu – stref tematycznych – w których znaleźć będzie można kilkadziesiąt atrakcji plastycznych, muzycznych, naukowych, a także spotkać inspirujących i znanych twórców!

Znany youtuber i Minecraft podczas festiwalu

Wśród wielu festiwalowych atrakcji nie zabraknie także nowych technologii i związanych z nią znanych postaci. Na Wyspie Gamingowej pojawi się game room, w którym najmłodsi spotkają gwiazdę tegorocznej edycji festiwalu, jednego z ciekawszych youtuberów gamingowych – Doknesa.

Doknes, mimo swojego młodego wieku to uznany wieloletni twórca, który ma za sobą setki materiałów. Jego filmy oglądają setki tysięcy widzów, a jego główny kanał w serwisie YouTube zbliża się do miliona subskrypcji. Na co dzień tworzy materiały dotyczące gry Minecraft, w którym przybliża tajniki gry, a także dzieli się pasją jaką jest gaming.

Jeśli natomiast nie wiesz, kim jest Doknes, warto przed Archipelagiem Zabawy nadrobić zaległości!

Od niedawna Doknes prowadzi także drugi kanał, na którym pojawiają się przede wszystkim vlogi. W tych filmach dzieli się kulisami swojej działalności.

Podczas festiwalu każdy będzie mógł z Doknesem porozmawiać, zagrać w Minecrafta, podzielić się wrażeniami z rozgrywki i, co najważniejsze, zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie!

Weź ze sobą mapkę Archipelagu

Podczas podróży w stronę Wyspy Gamingowej nie zabraknie także innych atrakcji! Warto więc dobrze przygotować się do wyprawy przez różne wyspy festiwalowe i zabrać ze sobą mapkę. Poniżej wersja elektroniczna Mapy Archipelagu.

Na archipelagu… także po angielsku

Ciekawą opcją podczas festiwalu będzie także możliwość oprowadzenia dzieci po festiwalu… w języku angielskim. Dzięki native speakerowi, nawet najmłodsi, którzy niezbyt dobrze mówią po polsku, świetnie odnajdą się na festiwalu! A może będzie to świetna okazja, żeby młodsze dzieci mogły podszlifować język angielski!

Niemniej bez względu na znajomość języka warto zabrać ze sobą dobry humor, dużo energii i całą rodzinę! Wstęp wolny na cały teren festiwalu!

Pełny program wydarzeń dostępny na stronie: http://archipelagzabawy.pl

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: https://tak.torun.pl

***

Organizatorami II Archipelagu Zabawy są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Edukacja Kulturalna.

 ***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

kontakt dla mediów
Przemysław Draheim
Rzecznik Prasowy | Zastępca dyrektora instytucji, Toruńska Agenda Kulturalna
Przemysław Draheim

p.draheim@tak.torun.pl

informacje o firmie

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka