transport turystyka/wypoczynek

Łódź wsiada na „dwa kółka”!

04.06.2019 | blinkee.city

Już 4 czerwca na ulice miasta ponownie wyjadą elektryczne skutery blinkee.city. Po zeszłorocznym sukcesie, kiedy to mieszkańcy miasta wypożyczyli jednoślady ponad 47,5 tys. razy i przejechali na nich 280 tys. kilometrów, firma postanowiła rozszerzyć swoją flotę. Łodzianie w tym sezonie korzystać będą także z elektrycznych hulajnóg. Do końca czerwca pojawi się ich 50, ale blinkee.city zapowiada, że liczba ta wzrośnie jeszcze w tym sezonie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wrócić do Łodzi w tym sezonie. Wyniki z zeszłego roku oraz liczne prośby ze strony użytkowników pokazują nam, że to miasto z wielkim potencjałem na rozwój elektromobilności. Dlatego też chcemy zaoferować łodzianom większy wybór pojazdów: elektryczne skutery oraz hulajnogi – mówi Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city. Na ulicach miasta już dziś pojawi się pierwsze 30 skuterów, a do końca tygodnia będzie ich 60. Firma ma jednak w planach rozwinięcie floty do 100 skuterów i 300 hulajnóg jeszcze w tym sezonie.

Jedna aplikacja, dwa różne pojazdy

Obsługa aplikacji pozostaje niezmiennie prosta i intuicyjna. Po rejestracji przy użyciu smartfona wystarczy odnaleźć na interaktywnej mapie najbliższy pojazd i zarezerwować go, a potem dotrzeć do niego w ciągu 15 minut. W tym sezonie blinkee.city rozszerza swoją łódzką flotę – na ulice miasta wyjadą nie tylko elektryczne skutery, ale także hulajnogi.   – Posiadają one system wymiennych baterii, dzięki czemu użytkownik może dłużej korzystać z jednego pojazdu. Jednoślady są wyposażone także w amortyzowane zawieszenie zapewniające komfort jazdy po miejskich nawierzchniach. Nasze hulajnogi są wiec nie tylko wygodnym i modnym środkiem transportu, ale także elementem wspaniałej rozrywki na letnie, słoneczne dni – tłumaczy Paweł Maliszewski. 

Koszt wynajmu e-hulajnogi z charakterystycznym, zielonym logo blinkee.city to 2,5 zł w ramach opłaty startowej oraz 49 gr za każdą minutę jazdy. Cena za użytkowanie skutera to z kolei 69 gr za minutę i 9 gr za postój. Maksymalna opłata całodzienna za korzystanie ze skutera wynosi 89 zł.

Sieć blinkee.city powiększa się

Łódź to kolejny punkt na mapie blinkee.city, które konsekwentnie rozszerza swoją sieć nowoczesnej komunikacji. Tylko w tym sezonie do grona miast, które korzystają z jednośladów marki dołączył po raz pierwszy m.in. Koszalin, Kielce, czy Bydgoszcz. W sumie już 20 metropolii w Polsce i Europie może cieszyć się podróżowaniem elektrycznymi jednośladami spod znaku blinkee.city.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 15 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 5 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja, Bukareszt, Sztokholm). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 250 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

załączniki

więcej z kategorii transport