energetyka

TAURON w europejskim ćwierćfinale globalnego konkursu

Obszar Projektów Inwestycyjnych TAURONA znalazł się w ósemce najlepszych firm z Europy w globalnym konkursie na najlepsze Biuro Zarządzania Projektami. TAURON jest pierwszą firmą z Polski, która została nominowana do udziału w PMO Global Awards.

- W podejściu do inwestycji w Grupie TAURON kluczowe jest dla nas spojrzenie biznesowe, a także stabilność i rozsądek. Dobrym przykładem takich działań jest budowa bloku 910 MW w Jaworznie, który zostanie oddany w tym roku do użytku. Wyróżnienie jakie otrzymaliśmy, czyli udział w PMO Global Awards stanowi wyraz uznania za gruntowną zmianę podejścia do zarządzania projektami inwestycyjnymi w Grupie TAURON. - mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Obszar Projektów Inwestycyjnych w Grupie TAURON pełni kluczową rolę w środowisku zarządzania majątkiem i rozwojem Grupy. W skład wyróżnionego w konkursie zespołu wchodzą inżynierowie, finansiści, ekonomiści, analitycy, eksperci od zarządzania projektami i PMO.

Przy udziale ekspertów z naszego zespołu stworzyliśmy w TAURONIE kompleksowe środowisko zarządzania począwszy od Strategii Inwestycyjnej, poprzez portfel inwestycyjny, a skończywszy na przygotowaniu i realizacji poszczególnych przedsięwzięć. Po trzech latach ciężkiej pracy, widzimy że środowisko projektowe, który wspólnie zbudowaliśmy i wdrożyliśmy w Grupie TAURON jest rozwiązaniem unikatowym. Dzisiaj możemy z całą pewnością powiedzieć, że wypracowane przez nas rozwiązania przynoszą Grupie realne korzyści i wspierają realizację naszej strategii. – mówi Ewa Palarczyk  dyrektor wykonawczy ds. projektów inwestycyjnych

PMO Global Awards to międzynarodowy, doroczny konkurs, którego celem jest wybór najlepszego na świecie biura zarządzania projektami (ang. PMO – Project Management Office). Rozgrywany jest systemem pucharowym, w którym jury z całego świata ocenia przygotowane przez reprezentantów zgłoszenia. TAURON trafił do grupy z Danią, Hiszpanią oraz Ukrainą.

 Z końcem maja opublikowano wyniki pierwszej rundy, z której wyszliśmy z pierwszego miejsca. W europejskim ćwierćfinale TAURON zmierzy się z przedstawicielem Wielkiej Brytanii. Wyniki tej rundy poznamy w połowie czerwca, natomiast zwycięzca zostanie ogłoszony w październiku.

Poniżej skrót zgłoszenia konkursowego TAURONA:

Organizatorem konkursu jest PMO Global Alliance, organizacja zrzeszająca liderów biur projektów i osoby zaangażowane w działanie i rozwój PMO z całego świata: dyrektorów, konsultantów, naukowców, kierowników projektów. Więcej na www.pmoawards.org

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy, TAURON Polska Energia SA
Łukasz Zimnoch

lukasz.zimnoch@tauron.pl

informacje o firmie

***

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.

załączniki

więcej z kategorii energetyka