kultura/sztuka/rozrywka ekonomia/biznes/finanse

„Dotknij sztuki” z ING z okazji Dnia Dziecka

31.05.2019 | ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Fundacja ING Dzieciom oraz Fundacja Sztuki Polskiej ING są partnerami warsztatów, które towarzyszą wystawie dla dzieci „Dotknij Sztuki”, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Otwarcie wystawy w Dzień Dziecka, 1 czerwca o godz. 12.00.

Fundacja Sztuki Polskiej ING przekazała autorskie scenariusze zajęć, w oparciu o które będą przeprowadzone warsztaty, towarzyszące wystawie. Scenariusze odwołują się do poszczególnych rozdziałów książki „Bałwan w lodówce” (wydanej nakładem Fundacji Sztuki Polskiej ING w 2017 roku) i twórczości opisanych w nich artystów. Zawierają pomysły i propozycje prostych aktywności, które mogą być uzupełnieniem lektury.

Wystawa „Dotknij Sztuki” stwarza dzieciom okazję do eksperymentowania i zabawy. Będą mogły wejść do dzieł sztuki, przestawiać je, posłuchać lub powąchać. W podobnym duchu o sztuce opowiada nasze wydawnictwo „Bałwan w lodówce”, a uzupełniające je scenariusze zajęć znakomicie współgrają z wystawą - powiedziała Kamila Bondar, Prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Scenariusze powstały we współpracy z Fundacją ING Dzieciom. Dzięki wsparciu Fundacji, dzieci przebywające w tym roku na koloniach i półkoloniach w Warszawie, będą mogły wziąć udział w warsztatach towarzyszących wystawie bezpłatnie.

Nasza Fundacja od wielu lat wspiera edukację dzieci w różny sposób. Cieszymy się, że tym razem możemy towarzyszyć dzieciom w twórczym odkrywaniu świata. To niezwykle ważna inspiracja do poszerzania wiedzy, nabywania nowych umiejętności czy kształtowania otwartości wobec otaczającego nas świata - dodała Agata Tomaszewska, prezeska Fundacji ING Dzieciom.

Wystawa Dotknij sztuki potrwa do 20 października br. W galerii przez cały czas obecni będą animatorzy, którzy przekażą „instrukcję obsługi” poszczególnych dzieł, a także opowiedzą ciekawe historie z nimi związane. Wernisaż 1 czerwca tłumaczony będzie na Polski Język Migowy.

Kuratorkami wystawy są Joanna Rentowska i Anna Szary.

Więcej o wystawie na: https://u-jazdowski.pl/

kontakt dla mediów
Joanna Majer - Skorupa
Zastępca Rzecznika Prasowego, ING BANK ŚLĄSKI S.A.
Joanna Majer - Skorupa

joanna.majer-skorupa@ing.pl

tel: +48 32 357-8184

informacje o firmie

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka