nowe produkty/usługi internet ekonomia/biznes/finanse

Bank Pocztowy udostępnił finansowanie faktur Fandla Faktoring

31.05.2019 | Bank Pocztowy SA

Nawet najmniejsze firmy mogą już skorzystać z oferty Banku Pocztowego w zakresie mikrofaktoringu. W efekcie zawartej umowy Bank udostępnił nowoczesne
 i oferowane w 100% on-line rozwiązanie firmy Fandla Faktoring.

Jeszcze tego samego dnia, w którym dokonają zgłoszenia, Klienci Banku Pocztowego mogą uzyskać środki z wystawionej faktury – jest to możliwe dzięki wprowadzonej właśnie do oferty Banku usłudze mikrofaktoringu, której dostawcą jest Fandla Faktoring.

- Różne dane pokazują, że prawie jedna trzecia przedsiębiorców musi wstrzymywać inwestycje
z powodu opóźnień w płatnościach. Wzrasta też odsetek tych, którzy z powodu zatorów płatniczych sami nie są w stanie wywiązywać się na czas ze swoich zobowiązań wobec innych kontrahentów. Mikrofaktoring to jedna z odpowiedzi na ten problem, dlatego chętnie rozszerzamy naszą ofertę dla przedsiębiorców o rozwiązanie zaproponowane we współpracy z firmą Fandla Faktoring
– mówi Jarosław Banach, Dyrektor Zarządzający Pionu Rozwoju Biznesu Banku Pocztowego.

- Jesteśmy startupem, który dynamicznie się rozwija poprzez zaawansowane technologicznie partnerstwa. Dzięki tej współpracy mamy okazję wspólnie zaoferować klientom Banku Pocztowego nowoczesną usługę - rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają wygodnego, szybkiego i bezpiecznego sposobu wymiany faktur na gotówkę – mówi Wojciech Czajkowski, Założyciel Fandla.

Proces uzyskania gotówki z tytułu faktury o długim terminie płatności (20-90 dni) sprowadza się do trzech prostych kroków i realizowany jest całkowicie zdalnie – z poziomu komputera czy smartfona. Wystarczy on-line wysłać fakturę do firmy Fandla, która skontaktuje się z kontrahentem wnioskodawcy celem potwierdzenia wszelkich szczegółów, by w ostatnim kroku przelać środki na konto wnioskodawcy.

Oferta Banku Pocztowego w zakresie mikrofaktoringu dostępna jest na stronie https://www.pocztowy.pl/male-firmy/finansowanie-faktur/fandla/.

--------

Bank Pocztowy, należący do Grupy Poczty Polskiej, obecny na rynku od 1990 roku, oferuje proste
i bezpieczne produkty finansowe w przyjaznej cenie, poprzez liczącą blisko 4,7 tys. placówek sieć Poczty Polskiej i Banku, a także szybką, bezpieczną i nowoczesną bankowość cyfrową – EnveloBank.

Dzięki swojej dostępności, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, Bank Pocztowy chce być liderem bankowości detalicznej w Polsce regionalnej, bankiem chętnie wybieranym przez rodziny i mikrofirmy oraz uczestników rynku e-commerce, liczącym się partnerem inicjatyw rządowych i społecznych oraz integratorem i głównym dostawcą usług finansowych w Grupie Poczty Polskiej. 

Dostępna dla wszystkich Klientów oferta Banku Pocztowego obejmuje rachunki-oszczędnościowo-rozliczeniowe, karty do kont, karty kredytowe, zagraniczne przekazy pieniężne, kredyty gotówkowe i hipoteczne, depozyty i konta oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia. Bank rozwija się także w zakresie rozwiązań dla mikro, małych
i średnich firm oraz klientów instytucjonalnych – w tym z obszaru mieszkalnictwa.

Główny akcjonariusz Banku, Poczta Polska S.A., posiada 75% akcji (minus dziesięć akcji). Drugim jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. – 25% akcji (plus dziesięć akcji).

Bank Pocztowy – zawsze blisko, tak jak tego potrzebujesz

Fandla to zaawansowany technologicznie startup finansowy wspierający małych i średnich przedsiębiorców w zarządzeniu bieżącym finansowaniem ich działalności. Fandla wyróżnia się na rynku elastycznym i zautomatyzowanym systemem faktoringowym. Ten autorski system pozwala na obsłużenie wniosków 100% online, wykup pojedynczych faktur bez rejestracji i logowania, a także nowoczesną formą integracji poprzez API z partnerami, m.in.: platformami księgowymi i bankami.

kontakt dla mediów
Bartosz Trzciński
Rzecznik Prasowy, Bank Pocztowy SA
Bartosz Trzciński

b.trzcinski@pocztowy.pl

tel: 22 328 74 71

informacje o firmie

więcej z kategorii nowe produkty/usługi