sport

Gruzja ekstremalnie, czyli Runmageddon Kaukaz

30.05.2019 | Runmageddon

Runmageddon to największy w Polsce i najbardziej ekstremalny w Europie cykliczny bieg przez przeszkody. W ciągu 5 lat działalności Runmageddonu w biegach wystartowało ponad 200 tysięcy zawodników, a zagraniczne edycje przyciągnęły uczestników z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoch, Danii i Gruzji. Ubiegłoroczny sukces Runmageddonu Kaukaz zachęcił organizatorów do ponownego odwiedzenia gruzińskiej krainy. W dniach 21-27 września, pojawią się tam zawodnicy, którzy chcą przeżyć przygodę sportową życia w tym mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

W dwóch poprzednich zagranicznych edycjach Runmageddonu Global organizowanych na Saharze i Kaukazie udział wzięło kilkunastu europejczyków w tym profesjonalnych sportowców. W Runmageddon Sahara’18  pobiegł były piłkarz Liverpool’u i Realu Madryt Jerzy Dudek, zaś w tegorocznej ultramaratonka, zwyciężczyni Wings for Life Dominika Stelmach. Na starcie drugiej, wrześniowej edycji kaukaskiego biegu z przeszkodami swój udział potwierdził czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. 

Mimo, że Runmageddon Global przyciąga profesjonalnych sportowców, startu w nim może podjąć się każda osoba, która kocha sport i nie boi się wysiłku. Zagraniczne edycje biegów z przeszkodami kierowane są zwłaszcza do zawodników uprawiających cross fit, biegi ocr, ultra running lub chcą połączyć sport z turystyką.

Runmageddon Kaukaz  2019 odbędzie się w jednym z najpiękniej położonych rejonów Gruzji Mccheta-Mtianetia. Okolica położona na północ od stolicy Gruzji Tibilisi dostarczy zawodnikom nie tylko adrenaliny i porządnej dawki wysiłku, ale także pięknych widoków. To właśnie wyjątkowe krajobrazy były najczęściej wspominane przez uczestników biorących udział w poprzedniej edycji, którzy zgodnie przyznali, że dla takich widoków warto się zmęczyć.

Trasy poprowadzone zostaną przez okolice narciarskiej miejscowości Gudauri, miejski region Stepacminda i góry Kazbek. Nowością tegorocznego biegu w Gruzji będą dystanse poprowadzone przez spektakularną Dolinę Truso. Słynący z soczyście zielonych polan, źródeł mineralnych i żółto czerwonych skał osadowych stanie się miejscem walki o każdy kolejny kilometr morderczej trasy.

Organizator Runmageddonu Kaukaz oprócz profesjonalnie przygotowanych tras gwarantuje swoim uczestnikom pełną opiekę logistyczną na miejscu. Pakiet obejmuje nie tylko nocleg, ale także transport w trakcie eventu na terenie Gruzji, wyżywienie – w tym diety specjalistyczne, opiekę medyczną oraz spersonalizowany pakiet startowy. Niezapomniane emocje to ostatni i najważniejszy element oferty.

Organizatorzy Runmageddon Global ściśle współpracują z Ambasadą Gruzji oraz gruzińskimi agencjami – Sport for all i Agency of Protected Areas.

Tego sportowego wydarzenia roku nie można pominąć! Zapisy nadal trwają >>> https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-kaukaz-21-09-2019

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport