budownictwo/nieruchomości

Surowy materiał, przytulne wnętrze. Classen prezentuje różnorodne zastosowania betonu

29.05.2019 | Classen|RuckZuck

Beton, tradycyjnie wykorzystywany jako materiał konstrukcyjny, dziś z powodzeniem ozdabia przestrzenie mieszkalne i biurowe. W tym pozornie zimnym i nieatrakcyjnym kompozycie drzemie ogromny potencjał, który jeśli zostanie wydobyty, doda każdej aranżacji oryginalności. Specjaliści Classen prezentują różne sposoby jego wykorzystania we wnętrzach.

– Beton we wnętrzu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Okazuje się, że architektoniczna odmiana tego popularnego materiału budowlanego może stanowić stylową dekorację domu. Beton dodaje pomieszczeniom nowoczesności, tworzy niepowtarzalny klimat, a jego prostota ujmuje zwolenników minimalizmu. Z tego powodu chętnie sięgają po niego osoby poszukujące nieszablonowych rozwiązań, stroniące od nadmiaru ozdób i kolorów – mówi Michał Białas, kierownik działu marketingu i reklamy, Classen.

Beton na ścianach, suficie i podłodze

Jednym z najczęstszych sposobów na zastosowanie betonu w wystroju wnętrza jest umieszczenie go na ścianie lub suficie. Płyty betonowe tworzą bardzo ciekawy efekt, a do ich zalet należy odporność na wilgoć, wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Są jednak trudne w montażu, dlatego w wielu przypadkach konieczna jest pomoc fachowca. Jeśli szukamy mniej wymagających rozwiązań postawmy na tynk strukturalny lub trójwymiarową tapetę imitującą beton, które nadadzą powierzchni niebanalny wygląd.

Z betonu można wykonać także posadzkę, która zyska dzięki niemu chłodny, surowy charakter. Bardziej elastycznym rozwiązaniem są jednak panele o betonowych dekorach. Można je znaleźć m.in. w ofercie Classen, w kolekcjach Visiogrande, Ceramin Vario i NEO 2.0 Vario. Są lekkie, przyjemne w dotyku, a do ich montażu nie potrzebujemy kleju. Ich przewaga nad betonem przejawia się również w możliwości użytkowania podłogi zaraz po jej ułożeniu. Co więcej, możemy je wykończyć listwami NOOX w kolorach idealnie dopasowanych do dekoru paneli, dzięki czemu uzyskamy spójną całość.

Meble i dodatki z betonu

Z betonu wykonuje się również meble. Betonowe stoły czy siedziska są odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego najczęściej spotyka się je w ogrodach. Osoby szukające tego typu rozwiązań do domowych wnętrz, mogą zdecydować się na produkty, które do złudzenia przypominają beton, ale są tańsze i przyjemniejsze w dotyku. Kolekcje mebli kuchennych Dark i Atelier firmy Classen stanowią idealną odpowiedź na te potrzeby. Te oryginalne propozycje posiadają intrygującą strukturę i kolor. Ich wyróżnikami są także trwałość i solidność wykonania.

Aranżacyjną „kropkę nad i” stanowią betonowe dodatki. Występują w formie doniczek, pojemników biurowych, mis, wazonów czy świeczników – każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Jak wizualnie ocieplić beton?

Beton najlepiej prezentuje się w dużych i dobrze oświetlonych wnętrzach. W małych pomieszczeniach trudno go odpowiednio wyeksponować, a chłodna barwa może tworzyć ponury nastrój. Materiał ten warto zestawiać z energetycznymi kolorami, np. kanarkową żółcią, soczystą zielenią i fuksją. Dzięki temu wyraźnie ożywimy wystrój i ocieplimy wnętrze. 

– Beton to podstawowy składnik stylu industrialnego, dlatego bardzo dobrze czuje się w towarzystwie innych materiałów wykorzystywanych w tego typu aranżacjach, m.in. szkła czy metalu. W nadmiarze mogą one jednak sprawić, że wnętrze stanie się chłodne i niekomfortowe. W stosowaniu betonu warto zatem kierować się umiarem i sięgać po elementy uzupełniające, które ocieplą wygląd pomieszczeń. W tej roli dobrze sprawdzi się drewno, które złagodzi klimat industrialnego wystroju – uzupełnia Michał Białas.

kontakt dla mediów
Monika Wawszczyk
Senior Account Manager, Classen|RuckZuck
Monika Wawszczyk

monika.wawszczyk@imagopr.pl

tel: (32) 608 29 85

informacje o firmie

Classen jest wiodącą marką wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA, a jej główna siedziba mieści się w Rybniku-Zwonowicach. Szeroka gama produktów firmy obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, ościeżnice oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”, organizacji, której celem jest koordynacja jej członków w dążeniu do dynamicznego rozwoju na konkurencyjnym rynku.
Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości