sport

Runmageddon Ptak Warsaw Expo. Działo się!

28.05.2019 | Runmageddon

W weekend 25-26 maja br. ekstremalne szaleństwo zatrzęsło Nadarzynem. Prawie 10 000 uczestników przemierzało trawiasto-błotniste trasy i pokonywało jego przeszkody. Wśród startujących w ramach projektu Runmageddon Charity znaleźli się sportowcy Robert Korzeniowski, Dominika Stelmach, aktorka Paulina Gałązka oraz misterzy Polski: Rafał Maślak i Rafał Jonkisz. Na metę Runmageddonu dotarł także 200-tysięczny Runmageddończyk.

To była fantastyczna impreza. Pogoda dopisywała, a zielone trasy z dużą ilością błota cieszyły startujących. Wszyscy pełni emocji i w mokrych ubraniach docierali do mety ciesząc się z pokonanego wyzwania. W weekend 25-26 maja  prawie 10 000 osób wzięło udział w Runmageddonie Ptak Warsaw Expo. Podczas tej edycji na metę Runmageddonu dobiegł też jubilueuszowy, bo 200-tysięczny uczestnik ekstremalnego wydarzenia.

Wśród startujących największą popularnością cieszył się sobotni Rekrut - dystans 6 kilometrów najeżony 30 przeszkodami. W tej formule wystartowało niespełna 5000 osób, a wśród nich nie zabrakło też gwiazd polskiego sportu, teatru, czy mediów. Pierwszy raz na starcie Runmageddonu stanął mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, dziennikarze Renata Kin i Wojciech Staszewski oraz ekipa Radia Zet i Myfitness.pl. Tego dnia na trasę Runmageddonu wybiegła aktorka Paulina Gałązka oraz drużyna przyjaciół The Dziksons, w której w skład wchodzą m.in. misterzy Polski Rafał Maślak, Rafał Jonkisz oraz dziennikarz Adrian Mielnik. W sobotę wyzwanie Runmageddonu podjęły także osoby, które piewszy raz mierzyły się z ekstremalnymi przeszkodami. Zdecydowały się one przebiec Intro czyli trzykilometrowy odcinek z 15 utrudnieniami. W niedzielę na uczestników czekał najdłuższy dystans tej edycji czyli Classic - 12 kilometrów i 50 przeszkód. Wyczynowcy, a wśród nich ultramaratonka Dominika Stelmach przemierzali lasy, pola, wody rzeki, jednocześnie pokonując przeszkody. Wśród najbardziej wytrwałych znaleźli się też debiutanci, którzy na swój pierwszy start wybrali formułę Classic: - Dziś biegnę z przyjaciółmi i będzie to mój pierwszy start. Odważnie, wybraliśmy formułę 12 kilometrów, żeby jak najdłużej trwała ta nasza ekstremalna przygoda. Będziemy biec razem i to najważniejsze, więc liczymy, że będzie wesoło no i ekstremalnie. - mówi Michał. W trakcie całego weekendu ponad 2000 dzieci i młodzieży wzięło udział w formułach Junior i Kids. Ich trasa była niezwykle ciekawa. Przebiegali poprzez las, pola, zjeżdżali na wodnej zjeżdżalni, wbiegali na pagórki oraz pokonywali przeróżne konstrukcje Runmageddonu.

Zwycięzcy serii Elite

W sobotę i w niedzielę w pierwszych seriach startowali zawodnicy serii Elite. Mierzyli się oni z ekstremalnym wyzwaniem starając się osiągnąć jak najlepszy czas. Ich zadanie polegało na jak najszybszym przebiegnięciu dystansu jak i prawidłowego pokonania przeszkód. Pierwsze miejsce w formule Rekrut, wśród kobiet zdobyła Jekatierina Worobiewa (Power Training), która 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód pokonała z czasem 00:45:39. Kolejnymi kobietami na podium były kolejno: Klaudia Burs i Julia Maciuszek. Najszybszym mężczyzną okazał się być Tomasz Krawczyk  z Husaria Race Team, jego czas to  00:31:46. Drugie miejsce „wybiegł” Mateusz Salamon a trzecie Bartosz Januszewski. Zwycięzcami formuły Classic byli: z czasem 01:22:46 Katarzyna Baranowska (Gorący Potok Team) oraz zwycięzca sobotniego Rekruta Tomasz Krawczyk (01:09:46.10). Na drugim miejscu stanęli: Pia Kind i Artur Kozłowski, a na trzecim: Jekatierina Worobiewa i Mateusz Salamon. Najlepszą drużyną formułach Rekrut jak i Classic byłą Husaria Race Team.

Podczas Runmageddonu Ptak Warsaw Expo po raz pierwszy młodzież mogła walczyć o miejsce w klasyfikacji do Mistrzostw Europy Juniorów OCR. Najszybszymi zawodnikami byli Magda Missala oraz Krzysztof Sobierajski.

W trakcie Runmageddonu Ptak Warsaw Expo ogłoszona została data kolejnego wydarzenia w Warszawie. Następna edycja na Mazowszu odbędzie się w dniach 14-15 września 2019 roku. Więcej informacji oraz zapisy: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-warszawa-14-09-2019\

Kolejne wydarzenia Runmageddonu odbędą się w Gdyni (8-9.06) w Country Park Pod Gajem, w okolicach Poznania (22-23.06). W lipcu ekstremalny bieg z przeszkodami będzie miał miejsce w Gliwicach (6-7.07), a w sierpniu: w Szczecinie (3-4.08) i Łodzi (17.08). Następnie, w dniach 31.08-1.09 zaplanowany jest Runmageddon Silesia JSW S.A. W październiku chętni będą mogli wziąć udział w Górskim Runmageddonie na Kocierzu oraz zamykającej sezon wrocławskiej edycji Finał Ligi Runmageddonu. Więcej szczegółów na: https://www.runmageddon.pl/imprezy

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport