nowe produkty/usługi ekonomia/biznes/finanse

EFL z nową ofertą oprogramowania DPS Software

28.05.2019 | EFL

EFL i DPS Software, wiodący dostawca usług doradczych i rozwiązań informatycznych, przygotowali specjalną ofertę leasingową „3 pierwsze raty 1 EUR” na oprogramowanie SOLIDWORKS, Solidcam, Alphacam, SWOOD oraz Sage. Leasing IT zyskuje na popularności, co potwierdzają ostatnie dane Związku Polskiego Leasingu. W 2018 roku w ten sposób zostały sfinansowane inwestycje IT o łącznej wartości ponad 966 mln zł, o blisko 10 proc. wyższej niż rok wcześniej. W porównaniu z rozwiniętymi rynkami europejskimi nadal jesteśmy jednak w ogonie Europy.

Leasing sprzętu IT w Polsce wciąż stanowi niewielki odsetek w portfelu branży leasingowej, choć z roku na rok jego udział zwiększa się. W całym 2018 roku stanowił 1,2 proc. rynku, rok wcześniej – 1,1 proc. Dla porównania, w wybranych rynkach europejskich jest to nawet 10-12 proc.

Wciąż niewielkie zainteresowanie finansowaniem sprzętu i oprogramowania IT wynika między innymi z nieświadomości polskich przedsiębiorców. Nadal brakuje im wiedzy, że leasingiem oprócz samochodu czy maszyny można również sfinansować komputer, drukarkę czy serwery. Jeszcze słabiej wygląda wiedza dotycząca leasingu niematerialnych dóbr IT, jakimi są licencje czy oprogramowanie. W szczególności dotyczy to najmniejszych firm, które dopiero rozkręcają swój biznes i nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że zamiast sięgać do swoich portfeli, mogą większość inwestycji sfinansować leasingiem. Pozostałą gotówkę natomiast można przeznaczyć na inne cele, jak na przykład na rozwój pracowników – powiedział Tomasz Sprysak, Senior Relationship Manager Rynku Maszyn i Urządzeń w EFL.

Rynek IT jest ważnym obszarem działalności EFL. W 2018 roku leasingodawca sfinansował sprzęt o wartości niemal 100 mln zł i wypracował ponad 10-proc. udział w tym segmencie.

Oferta EFL i DPS Software to kolejny ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy zamierzają zainwestować w oprogramowanie wspomagające projektowanie, produkcję, czy zarządzanie całym przedsiębiorstwem.

Od ponad 22 lat wspieramy przedsiębiorców w zakresie oprogramowania CAD/CAM/CAE/PDM, a od ubiegłego roku również ERP. Korzystanie z innowacyjnych i jednocześnie dobrych i sprawdzonych rozwiązań IT jest dla wielu firm elementem stanowiącym o ich przewadze konkurencyjnej  – podkreśla Paweł Dziadosz, Dyrektor Zarządzający DPS SoftwareDlatego, dostarczając oprogramowanie, zwracamy szczególną uwagę na dostosowanie naszej oferty do potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość. Wspólnie z firmą EFL przygotowaliśmy propozycję zakupu rozwiązań programowych z naszego portfolio na warunkach finansowych, jakie do tej pory były osiągalne jedynie przy nabyciu środków trwałych.

 

Oferta „3 pierwsze raty 1 EUR”

  • Pierwsze 3 raty wynoszą 1 euro
  • Wpłata własna od 10%
  • Okres finansowania do 36 miesięcy
  • Elastyczny harmonogram spłat
  • Dostępne oprogramowanie: SOLIDWORKS, SolidCAM, Alphacam, SWOOD, Sage
  • Oferta ważna od 8 maja do 31 grudnia 2019 roku

Doradcy EFL, którzy specjalizują się w finansowaniu produktów IT, zapewniają profesjonalną obsługę klientów zainteresowanych nabyciem oprogramowania.

Komputer i serwer w leasingu

Za pośrednictwem leasingu IT przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie na: oprogramowanie,  komputery, notebooki, serwery, drukarki, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, skanery, projektory, urządzenia telewizyjne i radiotechniczne, aparaty cyfrowe, kasy fiskalne, UPS-y, centrale telefoniczne, serwery telekomunikacyjne czy sprzęt sieciowy. Istotnym faktem jest możliwość pozyskania środków unijnych potrzebnych w rozwoju działalności w e-usługach.

kontakt dla mediów
Maja Lidke
Doradca Zarządu ds. PR, EFL
Maja Lidke

maja.lidke@efl.com.pl

informacje o firmie
EFL

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 1991 roku współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 319 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi