sport

Górski Runmageddon Kocierz. Wyzwanie dla najodważniejszych!

27.05.2019 | Runmageddon

Górskie powietrze sprzyja wysiłkowi! Dlatego w dniach 5-6 października br. cykl największych w Polsce biegów z przeszkodami Runmageddon ponownie zawita do gminy Andrychów, a dokładnie do miejscowości Targanice. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, trasy poprowadzone zostaną na terenie malowniczego kompleksu Kocierz Hotel&Spa. Górski krajobraz połączony z morderczymi formułami Runmageddon to wyjątkowe przeżycie, którego nie może przegapić żaden miłośnik sportów ekstremalnych.

- Górska edycja Runmageddonu to przygoda, której nie da się zapomnieć! Liczne podbiegi i górskie szlaki to wyjątkowo ciężkie zadanie do pokonania, które rekompensują niesamowite widoki. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła wielu zwolenników naszego biegu, jesteśmy pewni, że tym razem będzie podobnie. To co wyróżni tegoroczne wydarzenie to nowa 42 kilometrowa trasa Ultra. Czekamy na śmiałków, którzy podejmą się takiego wyzwania – mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Przełęcz Kocierska będąca każdego roku obowiązkowym punktem turystycznym dla wielu pasjonatów gór, tej jesieni będzie miejscem morderczego biegu z przeszkodami. Kto odważnie podejmie się takiej próby charakteru?

Stanąć na starcie Runmageddonu Kocierz będą mogli dorośli zawodnicy i dzieci. Początkujący swoją przygodę z biegami przeszkodowymi będą mogli zacząć od 3 kilometrowej trasy Intro, na której ustawionych będzie 15 konstrukcji.  Dla nieco bardziej doświadczonych uczestników przygotowana zostanie formuła Rekrut o długości 6 kilometrów i z 30 utrudnieniami. Dla najbardziej zaprawionych runmageddończyków prawdziwą próbą sił z pewnością okażą się dwa dystanse – Hardcore i Ultra. Pierwszy z nich to 21 kilometrowy odcinek i niemal 70 przeszkód! Z kolei Ultra to najdłuższa trasa i aż 42 kilometry biegu przez 140 konstrukcji. Runmageddon Kocierz to wyjątkowe sportowe spotkanie także ze względu na możliwość zdobycia trofeum Runmageddonu. Wszyscy, którzy marzą o takim wyróżnieniu w październiku będą mogli zawalczyć o tytuł Weterana i zaliczyć Południe Koron.

Wyzwania są jednak nie tylko dla dorosłych! Młodsi zawodnicy również będą mogli się wykazać w dwóch formułach. Trasa Kids przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-11 lat. Maluchy podzielone na grupy wiekowe będą mogły pokonać 1 kilometrową trasę i ponad 10 przeszkód. Starsze dzieci między 12 a 15 rokiem życia pobiegną 2 kilometry i zmierzą się z 15 utrudnieniami.

 

Zapisy na to wyjątkowe sportowe wydarzenie prowadzone są na stronie internetowej Runmageddonu pod linkiem >>> https://www.runmageddon.pl/imprezy/gorski-runmageddon-kocierz-gm-andrychow-05-10-2019.

 

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport