kultura/sztuka/rozrywka ekonomia/biznes/finanse

Stacja Santander ruszyła w Polskę

Stacja Santander ruszyła w tournée po Polsce. Mobilna przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa przygotowana przez Santander Bank Polska w okresie od maja do września odwiedzi sześć miast w różnych regionach kraju. Na odwiedzających będą czekać gry i zabawy oraz multimedialne wycieczki w świat finansów przyszłości. Wejście oraz udział w atrakcjach są bezpłatne.

Zapraszamy wszystkich do Stacji Santander, w której pokażemy świat finansów od nieznanej dla wielu osób strony. Współczesna bankowość to znacznie więcej niż tylko konta i przelewy. To przede wszystkim ludzie. Jako bank staramy się ich wspierać, nie tylko finansowo, o czym najlepiej przekonać się można odwiedzając naszą Stację. To tutaj, pod jednym dachem, zgromadziliśmy najciekawsze i najbardziej lubiane przez naszych pracowników i klientów projekty wspierające lokalne społeczności. Mam nadzieję, że każdy, kto odwiedzi Stację Santander odnajdzie tam inicjatywę, która zyska jego sympatię na długie lata - mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych.

Rozkład jazdy Stacji Santander

Stacja Santander zdążyła już odwiedzić Pruszcz Gdański i Świdnik, a niebawem zawita do Kostrzyna nad Odrą, Bielska Podlaskiego, Wrocławia i Łodzi. Wybór miast jest nieprzypadkowy. Wszystkie zostały wyłonione w konkursie dla pracowników banku, którzy za zadanie mieli zgłosić najciekawszy pomysł wykorzystania Stacji Santander w ramach wspierania lokalnych społeczności.

Nauka o bezpieczeństwie, nie tylko finansowym

Jedną z głównych atrakcji Stacji Santander są gry edukacyjne opracowane na potrzeby projektu Finansiaki oraz gra ekonomiczna Liderzy Europy. Rodzice i dzieci mogli przekonać się, że poznawanie świata pieniędzy, niezależnie od wieku, może być ciekawe, łatwe i przyjemne. Z kolei Liderzy Europy to gra, której celem jest nauczenie młodzieży szerzej pojętych podstaw ekonomii. Goście Stacji Santander będą mogli także wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, organizowanych w ramach projektu Jak Jeździsz, którego celem jest promowanie bezpiecznego poruszania się po drogach. Dodatkowo, miłośnicy nowych technologii oraz zainteresowani nowoczesnymi usługami bankowymi w Stacji Santander będą mogli zobaczyć z bardzo bliska ciekawe rozwiązania i przekonać się, że hologramy i roboty w codziennym życiu to już nie tak odległa przyszłość. Nie zabraknie też kultury – jedną z atrakcji będą koncerty Santander Orchestra. Młodzi utalentowani muzycy wystąpią m.in. pod batutą Adama Sztaby.

Emocje na bank

Poza zabawami intelektualnymi, na gości Stacji Santander będą czekać również sportowe emocje w strefie Ligi Mistrzów UEFA, której Santander jest sponsorem. Wizyta w Stacji Santander będzie także okazję do wsparcia działań Fundacji Santander, dzięki biciu rekordu „wiosłowaniu” na treningowym ergometrze. Za każdy pokonany kilometr Fundacja przekaże pieniądze na wybraną lokalną inicjatywę społeczną.

kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
Obszar Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Santander Bank Polska S.A.
Biuro Prasowe

biuro.prasowe@santander.pl

tel: 22 586 80 41

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka