praca ekonomia/biznes/finanse

Pracownicze Plany Kapitałowe PKO TFI w ofercie doradców ubezpieczeniowych ERGO Hestii

17.05.2019 | ERGO Hestia SA

W poniedziałek 13 maja 2019 roku PKO TFI i ERGO Hestia podpisały umowę dotyczącą współpracy w zakresie oferowania PPK zarządzanego przez PKO TFI, klientom ERGO Hestii.

 

Zapewnienie dodatkowych oszczędności na emeryturze przyświeca idei wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Na PPK składać się będą trzy strony: pracownicy, pracodawcy i Skarb Państwa.

- Pracownicze Plany Kapitałowe to dla nas ogromne wyzwanie ponieważ zależy nam na zaoferowaniu tego rozwiązania jak największej liczbie pracodawców i ich pracownikom. Dlatego bardzo cieszymy się, że udało się nam nawiązać współpracę z jednym z liderów rynku ubezpieczeń jakim jest ERGO Hestia. Liczymy na obopólną owocną i satysfakcjonującą współpracę – mówi Piotr Żochowski, Prezes Zarządu PKO TFI. Dodatkowo, dzięki naszej podstawowej sieci dystrybucji jaką jest PKO Bank Polski i jego doświadczonym specjalistom odpowiedzialnym za klientów korporacyjnych i detalicznych będziemy wspierać naszych klientów na każdym etapie wdrożenia PPK w ich firmie.

Firmy zatrudniające co najmniej 250 osób muszą wybrać PPK do 1 lipca 2019 r. Pracownicy przystąpią do programu automatycznie, chyba że podpiszą oświadczenie o rezygnacji. Przy analizowaniu ofert warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wiarygodność instytucji oferujących PPK i ich doświadczenie w długofalowym inwestowaniu zgromadzonych środków.

- Partnerstwo PKO TFI i ERGO Hestii to gwarancja efektywnej  dystrybucji PPK. Głównym kryterium przy podejmowaniu decyzji o nawiązaniu współpracy przy takim projekcie jest wiarygodność obydwu instytucji – mówi Adam Roman, Członek Zarządu ERGO Hestii. Jesteśmy dla siebie naturalnymi partnerami. Naszym atutem jest ogólnopolska sieć sprzedaży w oparciu o wysoko wykwalifikowanych pośredników ubezpieczeniowych. Co roku zapewniamy ochronę zarówno ponad 3 milionom klientów indywidualnych jak też kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Pracodawcy, którzy zdecydują się na wybór PPK z oferty PKO TFI otrzymają kompleksową obsługę w postaci intuicyjnych rozwiązań online do obsługi programu zarówno dla pracodawców jak i pracowników. Przewagą PKO TFI jest stabilność instytucji finansowej i doświadczenie kadry zarządzającej produktami inwestycyjnymi, programami pracowniczymi oraz funduszami cyklu życia. Oprócz doskonałej oferty produktowej z dostępem do krajowego i zagranicznych rynków finansowych nie bez znaczenia będzie zwolnienie z opłat za zarządzanie przez pierwszy rok funkcjonowania PPK. Obok sieci dystrybucji ERGO Hestii oferta PPK będzie dostępna w ponad 1200 oddziałach PKO Banku Polskiego w całej Polsce.

kontakt dla mediów
Marcin Dybuk
Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia, ERGO Hestia SA
Marcin Dybuk

media@ergohestia.pl

tel: (58) 559 41 90

informacje o firmie

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to wicelider rynku ubezpieczeń w Polsce. Jako pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi.

Ubezpiecza co drugą, z setki największych firm w Polsce. Grupie ERGO Hestia co roku ufa blisko 3 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku i rozwinęło się do największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

załączniki

więcej z kategorii praca