sport nauka/edukacja/szkolenia

Dobrze jest… wejść na szczyt. Spotkanie z Kingą Baranowską

17.05.2019 | Politechnika Gdańska

Jak pokonać swoje słabości i osiągnąć marzenia? Jak rozpoznać, co w życiu jest ważne? Na te i inne pytania odpowie Kinga Baranowska – himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Spotkanie z nią odbędzie się 27 maja o godzinie 18:00 na Politechnice Gdańskiej (Gmach Główny, Dziedziniec Fahrenheita).

 

Kinga Baranowska jest członkinią kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także członkinią zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Zdobyła dziewięć ośmiotysięczników. Pierwszy – Czo Oju, osiągnęła w 2003 roku, dziewiąty – Gasherbrum II, w 2015 r. Na szczytach Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze stanęła jako pierwsza Polka. Na wszystkie wspięła się bez używania tlenu z butli. Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany sportowe związane ze zdobyciem Korony Himalajów. Sztuka ta nie udała się do tej pory żadnej Polce.

Na spotkaniu pt. „Dobrze jest… wejść na szczyt” Kinga Baranowska opowie o fenomenie himalaizmu, o swojej pasji do wspinaczki oraz pokonywaniu własnych barier. Będzie to opowieść o szczęśliwym życiu, którego nauczycielem są góry. Spotkanie poprowadzi Jakub Kaługa (RMF FM).

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Rejestracja: https://bilety.pg.edu.pl, dostępna od 10 maja.

***

Gośćmi spotkań z cyklu „Dobrze jest…” są znani artyści, dziennikarze, sportowcy – pasjonaci, którzy opowiadają o sobie, o swoich wyborach i sposobach na życie. Prelegentem pierwszego spotkania, które odbyło się 29 marca, był dziennikarz Jacek Tacik.

***

Organizatorzy: Duszpasterstwo Akademickie „Górka”, Politechnika Otwarta

Patronat honorowy: Klasztor Dominikanów w Gdańsku

Patronat medialny: płyń Pod Prąd, Poznaj Świat

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

więcej z kategorii sport