budownictwo/nieruchomości

Ażurowe fronty, czyli przepis na subtelną aranżację

16.05.2019 | Classen|RuckZuck

Jak sprawić, by wystrój wnętrza nabrał lekkości i delikatności? Dobrym sposobem jest wprowadzenie do niego ażurowych frontów. Ten rodzaj wykończenia mebli stosuje się od bardzo dawna, ale dziś zyskuje on nowe życie.

Kluczową zaletą ażurowych frontów w wystroju wnętrz jest ich lekkość. I nie chodzi tylko o niewielki ciężar, ale przede wszystkim o efekt estetyczny, jaki zapewniają. Nie przytłaczają przestrzeni, a jedynie dodają jej atrakcyjności. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, gdzie masywne wyposażenie może zaburzać harmonię i tworzyć wrażenie „przeładowania”.

Gdzie zastosować ażurowe kompozycje?

Ażurowe elementy świetnie sprawdzają się we wnętrzach romantycznych i prowansalskich, które lekkość i zwiewność mają wpisane w swoje DNA. Dobrym przykładem są koronkowe serwety i obrusy z dużymi oczkami, a także kominki zapachowe i świeczniki, które dzięki licznym otworom przyjemnie rozpraszają światło. Dekoracje o podobnej konstrukcji z powodzeniem wykorzystuje się też w stylu nowoczesnym, a nawet industrialnym, gdzie kontrastują z innymi elementami wyposażenia. Bardzo popularne są np. zbudowane z metalowych prętów lampy, gazetniki oraz misy na owoce. Często pojawiają się w czarnym kolorze, dzięki czemu przykuwają wzrok i dodają wnętrzu „pazura”.

Ażur w wyposażeniu wnętrz

Nie tylko dekoracje mogą mieć ażurową formę. Sięgają po nią również projektanci stolików kawowych i stołów, którzy w ten sposób tworzą ciekawe konstrukcje podtrzymujące blaty, zastępujące tradycyjne nogi. Innym przykładem są ażurowe regały i parawany, które często pełnią funkcję ścianek działowych. Taką formę mają również produkowane przez firmę Classen fronty meblowe. W ich przypadku ażurowa konstrukcja pociąga za sobą szereg zalet.

– Ażurowe fronty to świetny wybór do mebli, których zawartość potrzebuje stałej cyrkulacji powietrza. Jako przykład można wskazać tutaj szafki z ubraniami lub biblioteczki pełne książek gromadzonych od pokoleń. Taka forma drzwiczek pozwala uniknąć zawilgocenia i powoduje, że przechowywane rzeczy „oddychają”, dzięki czemu mogą przetrwać przez wiele lat w dobrej kondycji – mówi Wioleta Szeluch, manager produktu, Classen.

Szybka i efektowna metamorfoza mebli

Ażurowe fronty meblowe Classen są wykonane z drewna sosnowego. Konstrukcja ramowa w zależności od rodzaju frontów wypełniona jest lamelkami o różnej szerokości, pełnym kasetonem lub kratownicą. Wszystkie sosnowe fronty dają możliwość indywidualnego wykończenia przy zastosowaniu dostępnych na rynku preparatów do drewna. Fronty występują również w wersji lakierowanej białej – od kilku lat są hitem sprzedaży. Produkty te można wykorzystać jako drzwiczki do różnego rodzaju szaf i komód. Występują też w ramach systemów do drzwi przesuwnych i składanych, oferowanych przez producenta.

To doskonały produkt dla osób, które chciałyby odmienić wygląd swoich mebli w prosty i ekonomiczny sposób. Sprawdzą się także w sytuacjach awaryjnych, np. kiedy uszkodzony został front szafki, jednak korpus pozostaje w dobrym stanie. Wtedy nie trzeba kupować nowego zestawu mebli, tylko wymienić ich fronty.

Więcej informacji o ażurowych frontach meblowych: www.classen.pl/fronty-meblowe    

kontakt dla mediów
Monika Wawszczyk
Senior Account Manager, Classen|RuckZuck
Monika Wawszczyk

monika.wawszczyk@imagopr.pl

tel: (32) 608 29 85

informacje o firmie

Classen jest wiodącą marką wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA, a jej główna siedziba mieści się w Rybniku-Zwonowicach. Szeroka gama produktów firmy obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, ościeżnice oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”, organizacji, której celem jest koordynacja jej członków w dążeniu do dynamicznego rozwoju na konkurencyjnym rynku.
Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości