styl życia budownictwo/nieruchomości

Stylowe piękno metalu. Czy energooszczędne drzwi wejściowe mogą być eleganckie?

15.05.2019 | OknoPlus

Czasy, w których drzwi wejściowe postrzegane były wyłącznie jako nieodzowny element budowlano – funkcjonalny odeszły do lamusa. Dziś, dzięki kreatywności projektantów, niemal nieograniczonym możliwościom materiałowym i doskonałym parametrom technicznym stają się swoistą wizytówką każdego domu. Wszak jak nas widzą, tak nas piszą, a pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Ale… czy energooszczędne, bezpieczne i wytrzymałe drzwi zewnętrzne mogą być równocześnie eleganckie i ciekawe wzorniczo?

We współczesnych projektach domów zauważalnie dominuje trend, w którym architekci dążą do łączenia nowatorskiego designu z funkcjonalnością i prostotą form. Bryła na miarę XXI wieku od razu przywodzi na myśl duże przeszklenia, minimalistyczne wykorzystanie barw i zdobniczą oszczędność, która nadaje projektowi niezwykle eleganckiego, a przede wszystkim nowoczesnego charakteru. Doskonałym dopełnieniem takiej stylistki są oryginalne, nieszablonowe i wyróżniające się drzwi zewnętrzne, które - zależnie od wykończenia - mogą podkreślać delikatny charakter fasady lub stanowić jej odważne, ekstrawaganckie uzupełnienie. A w tym przypadku…jest w czym wybierać!

Funkcjonalne aluminium

Aluminium to jeden z materiałów najchętniej wykorzystywanych przez architektów. Lekka, a jednocześnie trwała i odporna konstrukcja, łatwy w kształtowaniu materiał pozwalający urzeczywistnić śmiałe wizje projektantów i parametry wytrzymałościowe istotne pod względem odporności na włamanie – te zalety sprawiają, że aluminium jest coraz częściej wykorzystywane do produkcji drzwi wejściowych. Ale to nie wszystko – nowoczesna technologia pozwala także na w pełni zindywidualizowane podeście do designu, stanowiąc doskonałą propozycję dla wszystkich, którzy cenią sobie nowoczesne aranżacje i niebanalne rozwiązania wzornicze. – Kiedy projektowaliśmy drzwi wejściowe STAR, przyświecała nam jedna myśl: niech niemal jedynym ograniczeniem będzie wyobraźnia naszych Klientów – podkreśla Tomasz Grabka, Doradca Klienta w firmie OknoPlus.

Stworzone, by zachwycać

Elegancką, gładką i jednolitą powierzchnię skrzydła można z łatwością dostosować do najbardziej wymagających aranżacji. Ogromny wybór zaczyna się od koloru - od stonowanych, piaskowych odcieni, poprzez szeroką gamę palety RAL, aż po okleinę drewnopodobną. A to dopiero początek. Skrzydło możemy bowiem ozdobić aplikacją ze szczotkowanej stali nierdzewnej lub folii drewnopodobnej, dekoracyjnym frezowaniem lub przeszkleniem: przezroczystym, refleksyjnym, barwionym w masie, Satinovo, bezpiecznym, weneckim lustrem, piaskowanym (którego wzór może nawiązywać do aplikacji panelu), zaś powierzchnię drzwi wykończyć w aspekcie matowym, błyszczącym albo strukturalnym. Równie szerokie możliwości dają pochwyty – zlicowane lub nawierzchniowe, ze szczotkowanej stali szlachetnej, o różnorodnych wielkościach i kształtach.

Stworzone, by wyróżniać

To, co doskonale wyróżni nasz dom na tle innych budynków, to eleganckie, a zarazem wyraziste kontrasty. Jasną elewację możemy dopełnić skrzydłem drzwiowym w odcieniu modnego antracytu, wyrazistego bordo czy głębokiego brązu imitującego słoje naturalnego drewna. Uzyskany w ten sposób kontrast nada aranżacji niebywałej dynamiki i energii, będzie przykuwał wzrok i sam w sobie stanie się niebanalną ozdobą. Pamiętajmy jednak, że wykorzystanie zbyt wielu kolorów sprawi, że kompozycja może zostać odebrana jako chaotyczna i mało gustowna. Jeśli więc nie jesteśmy pewni ostatecznego efektu zestawienia wielu barw, rozważmy łagodniejszą alternatywę, która urozmaici projekt i wprowadzi do niego wzornictwo w spokojniejszym wydaniu. Ciekawym pomysłem będzie wybór stonowanego skrzydła, korespondującego z elewacją budynku, opatrzonego ozdobnym przeszkleniem, nowoczesną, drewnianą wstawką czy wyróżniający pochwytem. - Asortyment jest naprawdę bogaty. Możemy wybierać spośród wielu atrakcyjnych propozycji katalogowych lub zdecydować się na samodzielny projekt, dowolnie łącząc materiały, faktury i wykończenia. Dziś możliwości są naprawdę…otwarte! – podkreśla  ekspert firmy OknoPlus.

Stworzone, by chronić

Idealne drzwi wejściowe powinny łączyć w sobie wiele aspektów: piękno i estetykę, unikalny design, funkcjonalność, bezpieczeństwo, ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. - Panele nakładkowe w modelach STAR wykonane są z blachy aluminiowej: zewnętrznej o grubości 3 mm i wewnętrznej – 2 mm, wypełnionej twardą pianką izolacyjną PU, G-60 kg/m³. Dodatkowo od strony zewnętrznej między blachą a pianką stosuje się gumę dylatacyjną o grubości 4 mm. W ten sposób, dzięki nowoczesnej technologii, współczynnik przenikania ciepła osiąga wartości od 0,57 W/m²K w przypadku drzwi pełnych i 0,89 W/m²K - dla drzwi z pakietem szybowym – rekomenduje Tomasz Grabka.

Drzwi zewnętrzne łączą dwa światy – ciepłe i prywatne wnętrze naszego domu z ogólnodostępną sferą publiczną. Podobna fuzja zachodzi podczas produkcji samych drzwi – wysokie parametry użytkowe, zapewniające najwyższy stopień bezpieczeństwa łączą się z estetycznym wzornictwem, tworząc bezpieczną, funkcjonalną i piękną wizytówkę naszego domu.

informacje o firmie
informacje o firmie