sport

EkstremalneTrasy Runmageddon Ptak Warsaw Expo

15.05.2019 | Runmageddon

Zielony las tuż przy nadarzyński centrum targowo-konferencyjnym oraz rzeka Utrata to tutaj rozegra się akcja Runmageddonu Ptak Warsaw Expo. W dniach 25-26  maja do Nadarzyna nadciągną tysiące Runmageddończyków, którzy mierzyć się będą z ekstremalnym wyzwaniem.

Początek trasy wyglądać będzie niewinnie. Startujących przywita, wymagający skupienia i skoczności „Dywan z opon”, koordynacyjna pułapka zwana „Poznańskimi Koziołkami”, ścianka o wysokości 2,4 metra i pozornie niegroźna pozioma rura nazwana „Harfą”. Kolejne przeszkodowe niespodzianki różnić się będą w zależności od długości podjętego wyzwania. Trasy 3-kilometrowego Intro najeżonego 15 przeszkodami i 6-kilometrowego Rekruta z 30 konstrukcjami  okrążać będą budynki Centrum Konferencyjnego Ptak Warsaw Expo. Uczestnicy pobiegną po parkingach, polach, lasach i w korycie rzeki Utraty, a na swojej drodze napotkają: „Zasieki”, „Poręcze” wąskie i szerokie, „Równoważnie”. Startujący w 12-kilometrowym Classic’u wybiegną nieco dalej do okolicznego lasu, gdzie pokonywać będą iście survivalowe trasy najeżone przeszkodami. Będą przeskakiwać wykopane doły, wchodzić do „Trumny”, pokonywać „Pętle z obciążeniem”oraz czołgać się pod zarzuconą siecią. Tuż przed metą, bohaterowie trzech formuł  staną twarzą w twarz z: zimną jak lód  „Lodową No Frost by Haier”, potężną, zbudowaną z opon „Oponeo” czy konstrukcją z pionowych rur „Fireman’em”. Dzieci i młodzież ścigać się będą po lesie przylegającym do centrum. Tam pośród drzew, czekać na nich będą błotniste doły, skoki na linie, i przez doły oraz siatki do czołgania, ścianki do wspinania. Maluchy w wieku 4-11 lat pokonywać będą jednokilometrowy Runmageddon Kids naszpikowany 10 przeszkodami, a młodzież  w wieku 12-15 wystartuje na dystansie dwóch kilometrów z ponad 15 przeszkodami.

Runmageddon Ptak Warsaw Expo będzie prawdziwą próbą charakteru dla żądnych przygód mieszkańców Mazowsza i całej Polski. Każdy, kto szuka wrażeń i chciałby przeżyć niezapomniany, aktywny weekend może zapisać się do startu w Runmageddonie na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-warszawa-25-05-2019. 

Zapisy online trwają do dnia 23 maja br, a od 24 maja chętni będą mogli się zapisać w Biurze Zawodów na terenie wydarzenia.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport