sport media/marketing/reklama

A380 Emirates zajmuje „pole position” na Grand Prix Hiszpanii

14.05.2019 | Emirates

Kultowy dwupokładowy samolot przewoźnika zachwycił widownię widowiskowym przelotem na pierwszym Grand Prix Formuły 1® sezonu 2019 w Europie.

Wtorek, 14 maja 2019 r. – Warszawa, Polska - Grand Prix Hiszpanii Formuły 1® w Barcelonie rozpoczęło się widowiskowo od przelotu najnowszego Airbusa A380 Emirates tuż nad torem wyścigowym w obecności tysięcy widzów.

Niezwykły przelot na początku wyścigu miał podkreślić rolę Emirates jako sponsora tytularnym wyścigu Grand Prix Hiszpanii. Przewoźnik dysponuje największą na świecie flotą A380 złożoną z ponad 100 maszyn realizujących loty do przeszło 50 kierunków.

Samolot o numerze A6-EVC to najnowszy nabytek Emirates, który po drodze z centrum dostaw firmy Airbus w Hamburgu do Dubaju zatrzymał się w Barcelonie specjalnie z okazji organizowanych tam zawodów.

Startując z lotniska w Barcelonie o 14.00, samolot przeleciał nad torem na wysokości 300 metrów z prędkością 180 węzłów (ok. 330 km/h). Za sterami A380 zasiadł kapitan Patrick De Roek, a wspomagali go pierwsi oficerowie Abdulla Alyammahi i Sergio Puchol.

Linie Emirates współpracują z F1 w charakterze partnera globalnego od 2013 r., a podczas zeszłorocznego Grand Prix Hiszpanii przedłużyły umowę do końca 2022 r. W ramach przedłużonej umowy przewoźnik skorzysta ze zwiększonej ekspozycji marki i zyska możliwość aktywizacji konsumentów podczas przeszło 15 wyścigów Mistrzostw Świata Formuły 1 w Europie, Azji, Australii, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Wykonując loty do ponad 158 kierunków na sześciu kontynentach ze swojego portu macierzystego w Dubaju, linie Emirates mogą zaoferować pasażerom połączenia do większości krajów organizujących wyścigi, w tym do Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Belgii, Węgier, Singapuru, Japonii, Australii, Rosji, Brazylii i USA. Wiele z nich, w tym loty do Barcelony i Madrytu, realizowanych jest przez samolot A380.

kontakt dla mediów
Zuzanna Cholewa
Account Manager, Emirates
Zuzanna Cholewa

zuzanna.cholewa@mslgroup.com

tel: +48 22 444 48 47

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 271 szerokokadłubowych maszyn, w tym 13 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 234 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 158 kierunkach w 86 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii sport