polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (20) Czy czeka nas wojna religijna.

Temat z okładki: Joachim Brudziński o reakcji służb na tęczową Matkę Boską, śledztwie smoleńskim i czy zastąpi Prezesa PiS.

Kraj

Jestem łagodny jak synogarlica. Daj mi, Boże, taką przytomność i siłę umysłu, jaką ma dzisiaj Jarosław Kaczyński – mówi Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Polska wojna religijna. Przeżywamy właśnie kolejny odcinek polskiego piekiełka. Niestety, znowu z Kościołem w roli głównej.

Dwaj panowie i Pałac. Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda i Donald Tusk rozpoczęli właśnie rywalizację o prezydenturę.

Społeczeństwo

Ten film rozjechał mnie emocjonalnie. Ofiary pedofilii, które ze mną rozmawiały, mówiły, że po opowiedzeniu swojej historii poczuły się lepiej. Jakby zrzuciły ciężar –mówi Tomasz Sekielski, dziennikarz, autor filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Bezpieczeństwa w ogóle nie było.Za życie i zdrowie najważniejszych osób w państwie odpowiedzialni są amatorzy, w dodatku ręcznie sterowani poprzez polityków. Niech nikogo nie dziwi tak duża liczba wypadków i kolizji – mówi Jerzy Dziewulski, specjalista od spraw bezpieczeństwa.

Eko, zdrowo i śmiertelnie niebezpiecznie.Miasta w Polsce nie są gotowe na rosnącą liczbę rowerzystów, a przepisy ruchu drogowego nie uwzględniają istnienia elektrycznych hulajnóg czy motocykli.

Biznes

Wakacje ze strajkami. Brak wypłat 500+, zagrożony eksport polskiego mięsa, sparaliżowane prokuratury i sądy, w których nie ma kto wydawać wyroków. To nie jest scenariusz filmu katastroficznego, tylko bardzo prawdopodobna wizja tego, co będzie się działo w Polsce w najbliższych miesiącach.

Zagranica

Przewodnik po III wojnie światowej. Wojny celne, przewroty, rebelie, naloty, próby rakietowe. Nie ma dnia, żebyśmy nie byli bombardowani hiobowymi wieściami z całego świata. „Wprost”wyjaśnia, kto z kim tak naprawdę wojuje i dlaczego wszystkie to wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane.

Kultura

Zagraj to jeszcze raz, Walt. Jeszcze w maju na ekrany kin trafi „Aladyn”. W lipcu „Król Lew”, a pod koniec roku „Zakochany kundel”. Studio Walt Disney Pictures daje nowe życie swoim dawnym przebojom. Dostosowuje je do współczesności i odnosi ogromne sukcesy.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 13 maja trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii polityka