środowisko naturalne/ekologia kultura/sztuka/rozrywka

Napisz recenzję filmu i pojedź w teren z WWF Polska!

10.05.2019 | WWF Polska

10 maja rusza 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, największe święto kina dokumentalnego w Polsce! Widzowie będą mogli obejrzeć aż 160 filmów i poznać 80 gości z całego świata: twórców i bohaterów filmów. Fundacja WWF Polska jest partnerem festiwalu po raz trzeci.

„Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie” – to hasło przewodnie tegorocznej imprezy. W programie będzie można obejrzeć filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych, palących problemów współczesnego świata. Fundacja WWF Polska współpracuje z festiwalem już od 3 lat, organizując debaty na tematy związane z ochroną naszej planety jak i biorąc udział w jury nagrody Green Warsaw Award dla najlepszego filmu o tematyce ekologicznej.

W tym roku fundacja przyzna również nagrodę za najlepszą recenzję filmu. Będzie to pierwsza nagroda dla publiczności na tym festiwalu, dotychczas były one przyznawane jedynie twórcom. Wystarczy udostępnić na swoim profilu na Facebooku zwiastun festiwalu, napisać kilka zdań o filmie, który zrobił największe wrażenie i dodać hasztag #misjarecenzja. Autor(ka) recenzji, która zrobi największe wrażenie na jury złożonego z przedstawicieli WWF Polska, wygra wyjazd na wybraną misję fundacji. Będzie można podpatrzeć jak żyją rysie, odwiedzić Karpaty lub wypłynąć w Bałtyk. Konkurs jest skierowany do każdego, komu leży na sercu los naszej planety.

Link do regulaminu można znaleźć tu: https://www.wwf.pl/node/886

W dniu 18 maja  po pokazie filmu „Antropocen: epoka człowieka”, w reżyserii Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier i Edward Burtynsky Fundacja WWF Polska zorganizuje debatę „Czy człowiek zniszczy życie na Ziemi?”. Podczas debaty będzie można porozmawiać o epoce antropocenu, w której dominacja człowieka kształtuje Ziemię i pociąga za sobą nieodwracalne w skutkach zmiany środowiskowe. Paneliści postarają się odpowiedzieć na pytania, czy mamy jeszcze czas na uratowanie życia na Ziemi takim, jakie znamy i jeśli tak, to w jaki sposób możemy tego dokonać. Poruszone będą również kwestie wpływu naszych codziennych wyborów i działań, a także konieczności wywierania nacisku na władze publiczne oraz decydentów, aby wywiązywali się oni ze swoich obowiązków zapisanych w Konstytucji RP (art. 74) dotyczących dbania o ochronę środowiska.

Gośćmi debaty będą: Andrzej Kassenberg - współzałożyciel Instytutu na rzecz Ekorozwoju (InE) i Fundacji Efektywności Energetycznej Polski, Monika Sadkowska - aktorka, kulturoznawczyni, aktywistka klimatyczna, współorganizatorka Obozu dla Klimatu, współpracująca z Fundacją Rozwój TAK – Odkrywki, a także Jan Ciemniewski - przedstawiciel ruchu Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Debatę poprowadzi Katarzyna Karpa-Świderek rzeczniczka WWF Polska.

Link do wydarzenia na Facebooku i więcej informacji o debacie można znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.facebook.com/events/824194117936652/

16. edycja Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dn. 10-24 maja w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy i po raz pierwszy w Katowicach. W Warszawie, Wrocławiu i Lublinie festiwal odbędzie się w dniach 10-19 maja, w Gdyni 15-24 maja, w Katowicach 12-19 maja, a w Bydgoszczy 11-19 maja.

Więcej informacji na mdag.pl

facebook.com/MillenniumDocsAgainstGravity

 

kontakt dla mediów
Katarzyna Karpa - Świderek
Rzecznik Prasowy, WWF Polska
Katarzyna Karpa - Świderek

kkarpaswiderek@wwf.pl

tel: 604 631 633

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii środowisko naturalne/ekologia