media/marketing/reklama nauka/edukacja/szkolenia

Sukces polskich studentów w międzynarodowym konkursie

09.05.2019 | FM Logistic

Anita Łęgowik i Szymon Jankiewicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zwyciężyli w finale międzynarodowego konkursu Faster Mind Challenge. Ich projekt pozyskiwania energii z generatorów Vortex Bladeless na potrzeby platform logistycznych został wysoko oceniony przez międzynarodowe Jury. Doceniono m.in. możliwość szybkiego i prostego wdrożenia projektu. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest FM Logistic.

- „Cieszymy się z sukcesu naszych reprezentantów. Projekt Anity Łęgowik i Szymona Jankiewicza od początku wyróżniał się pomysłowością i jednocześnie prostotą zaproponowanych rozwiązań. I co najważniejsze, możemy zweryfikować założone efekty wdrażająć tę propozycję w jednym z naszych obiektów” – mówi Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający FM Logistic na Europę Centralną. – „Pomysły dzisiejszej młodzieży stanowią dla nas szczególną wartość. Ich świeże spojrzenie i często nieszablonowe myślenie jest wspaniałym źródłem innowacji, które często wykorzystujemy jako przewagę konkurencyjną” – dodaje.

Faster Mind Challenge to międzynarodowy konkurs przeznaczony dla zespołów studentów lub absolwentów uczelni wyższych, którego celem jest promocja innowacji i świeżego zewnętrznego spojrzenia na współczesną logistykę poprzez inicjowanie i realizację projektów, dzięki którym FM Logistic może realizować cele określone w strategii zrównoważonego rozwoju. W bieżącej, trzeciej, edycji konkursu firma poszukiwała pomysłów na: zredukowanie śladu węglowego w prowadzonej działalności; zmniejszenie zużycia energii; opracowanie ekologicznych ofert dla swoich klientów; zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników firmy.

Zgłoszenia można było złożyć w jednej z trzech kategorii:

·      Platformy do przeprojektowania

·      Wprowadź innowacje do magazynu 

·      Wyznacz najlepszy kierunek naszej pracy

Ważnymi elementem oceny zgłoszonych projektów była możliwość ich realizacji na potrzeby firmy. Pod uwagę brane również były: spójność oraz kryteria innowacyjności i ochrony środowiska. W polskich eliminacjach Faster Mind Challenge, które miały miejsce w marcu br., rywalizowało 21 zespołów. Do finału zakwalifikowano 4 projekty. Zwycięskim okazał się projekt wykorzystania generatorów Vortex Bladeless do pozyskiwania energii na potrzeby platform logistycznych, zgłoszony przez studentów z Łodzi.

Klasyfikacja końcowa finału Faster Mind Challenge w Paryżu – 9 maja 2019 r.:

I miejsce – Polska

II miejsce – zespół NG Concept Francja

III miejsce – Hiszpania

IV miejsce – Francja

V miejsce – Rosja

kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
FM Logistic
Biuro Prasowe

media@brandnewheaven.pl

informacje o firmie

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział Grupy FM, międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. Obecnie z Polski FM Logistic zarządza regionem Europy Centralnej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry), gdzie posiada łącznie 19 platform logistycznych, 27 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Europa Centralna zatrudnia obecnie ponad 5,5 tysiąca pracowników (z czego 3 tysiące w Polsce). Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2018 roku wyniósł ponad 188 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

Od momentu powstania we Francji w 1967 r. FM Logistic jest niezależną rodzinną firmą logistyczną o przychodach w wysokości 1,2 miliarda euro w roku podatkowym zakończonym w marcu 2018 r., z czego dwie trzecie wygenerowano poza Francją. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia ponad 26 000 pracowników. Łącznie zarządza ponad 3,8 mln metrów kwadratowych powierzchni magazynowych. Dysponuje także flotą 3500 pojazdów.

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, rozwój handlu elektronicznego oraz dystrybucji wielokanałowej FM Logistic inwestuje w innowacyjne rozwiązania logistyczne, transportowe i co-packingowe. Obsługuje zrównoważone portfolio międzynarodowych i lokalnych firm w branżach FMCG, handlu detalicznego, perfumeryjno-kosmetycznej, produkcji przemysłowej oraz opieki zdrowotnej.

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama