ekonomia/biznes/finanse

Porównaj ofertę kont firmowych w Smart Bankier

16.04.2019 | Bankier.pl

Lista kont firmowych dostępnych na rynku jest bardzo długa i łatwo pogubić się w skomplikowanych warunkach proponowanych przez banki. Niemal każdy z nich oferuje kilka rodzajów kont dla firm różniących się zakresem usług i ceną. Biorąc pod uwagę, że przy prowadzeniu biznesu liczy się każda oszczędność , przedsiębiorcy najchętniej wybierają darmowe konta. Jednak po bardziej szczegółowej analizie oferty banku najczęściej okazuje się, że większość rachunków firmowych reklamowanych jako „konta za 0 zł” jest obwarowanych dodatkowymi warunkami, które należy spełnić w celu obniżenia opłat. W przeciwnym wypadku koszt jego obsługi zostanie naliczony na podstawie standardowych stawek.

Wybór odpowiedniego rachunku firmowego nie jest zatem łatwy. Banki oferują szeroki wachlarz pakietów oraz usług dodatkowych, które mają wpływ na ich cenę. Dlatego najwygodniejszym rozwiązaniem przy poszukiwaniach optymalnej oferty jest skorzystanie z porównywarki rachunków bankowych, dostępnej od połowy kwietnia na Smart Bankier.

Na bankier.pl/smart, platformie uruchomionej w grudniu ub.r., do tej pory można było sprawdzać i porównywać jedynie oferty produktów finansowych adresowanych do klientów indywidualnych: ROR-ów, kont oszczędnościowych i lokat oraz kredytów hipotecznych i gotówkowych, a także pożyczek pozabankowych i ratalnych. Od teraz w Smart Bankier jest dostępna również oferta dla przedsiębiorców – w postaci porównywarki kont firmowych. Przegląd ofert banków skierowanych do firm jest możliwy dzięki własnej, autorskiej bazie produktowej, którą opracowuje i aktualizuje zespół redakcyjny bankier.pl - wiodącego serwisu o tematyce finansowo-biznesowej, oferującego internautom treści i narzędzia ułatwiające podejmowanie decyzji związanych z zarządzaniem pieniędzmi.

Przedsiębiorcy mogą więc od dziś z łatwością wyszukać najbardziej atrakcyjne oferty banków – sprawdzić, który jest w stanie zaoferować im rzeczywiście darmowe konta bankowe, karty, przelewy czy wypłaty z bankomatów. Oprócz tego, za pomocą czytelnych ikonek, można przekonać się które banki oferują klientom dodatkowe usługi dostępne wraz z firmowym kontem, takie jak aplikacja mobilna, księgowość w koncie, płatności Blik-iem itp. Podobnie jak w dotychczasowych kategoriach produktowych, oferty banków mogą być sortowane wg ceny lub popularności (czyli liczbie kont założonych za pośrednictwem portalu bankier.pl). Samo założenie rachunku firmowego za pośrednictwem Smart Bankier, oprócz tego że jest szybkie i intuicyjne, jest też w 100% bezpieczne – wnioski  znajdują się bowiem bezpośrednio na stronach banków, a dane zapisują się na serwerach instytucji finansowych. 

Prowadzisz firmę? Sprawdź, który bank będzie miał dla Ciebie najlepszą ofertę! Zajrzyj do porównywarki kont firmowych Smarta: bankier.pl/smart

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bankier.pl
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse