nauka/edukacja/szkolenia

„Żywy” trójkąt Sierpińskiego na Politechnice Gdańskiej

12.04.2019 | Politechnika Gdańska

243 studentów Politechniki Gdańskiej stworzy „żywego” fraktala przed Gmachem Głównym. Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość PG w piątek, 12 kwietnia organizuje wykład połączony z układaniem trójkąta Sierpińskiego w ramach projektu „Fraktal na 100-lecie”.

 

Fraktale są obiektami matematycznymi, które mają zastosowanie w codziennym życiu. Projekt „Fraktal na 100-lecie” realizowany jest w Roku Matematyki, ustanowionym na pamiątkę stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego i w uznaniu zasług polskich matematyków. Główna impreza odbędzie się w Krakowie i ma w niej uczestniczyć 6561 uczniów.

Wykład połączony z układaniem fraktala na Politechnice Gdańskiej rozpocznie się w piątek, 12 kwietnia, o godz. 10:15 w Audytorium Novum [nr 17 na mapie kampusu]. Następnie uczestnicy przejdą przed Gmach Główny, gdzie ok. godz. 11:45 utworzą „żywy” trójkąt Sierpińskiego. Osoby będą tak ustawione względem siebie, aby z góry widoczny był kształt fraktala. Całe wydarzenie potrwa ok. 2 godzin.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny można znaleźć [tutaj].

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

więcej z kategorii nauka/edukacja/szkolenia