wydarzenia towary konsumpcyjne media/marketing/reklama nauka/edukacja/szkolenia

Cudowne Brownie od Tomasza Dekera

11.04.2019 | Słodka równowaga

Tomasz Deker, mistrz cukiernictwa, w swojej pracy składniki odmierza do tysięcznych grama, łączy dokładność, precyzję i spokój ze spojrzeniem artysty. Jego pasją jest czekolada, z której potrafi stworzyć prawdziwe arcydzieła. Z okazji Dnia Czekolady (12 kwietnia), specjalnie dla kampanii „Słodka Równowaga”, mistrz dzieli się swoim przepisem na doskonałe brownie, które zachwyci gości przy wielkanocnym stole.

Brownie Tomasza Dekera                                

Produkty niezbędne do przygotowania przepisu:

blacha 40x30 cm

280g masło

320g cukier

170g kuwertura czekoladowa 70%

220g jajka

130g mąka gryczana

15g kakao ciemne

2g sól

10 ml ekstrakt z wanilii

Jak przygotować Brownie?

Ubić masło z cukrem na puszysta masę.

Dodać rozpuszczona czekoladę i jajka etapami. Na koniec wanilię i sypkie składniki. Rozsmarować na blaszce na płasko / 2 cm / i pieczemy w tem 190*c

Mus czekoladowy

145g śmietana 34%

190g czekolada kuwertura 60%

190g ubita śmietana 34%

Śmietanę zagotować, dodać do czekolady na 2 razy, wymieszać dokładnie.

Pozostałą śmietanę ubić na sztywno i  połączyć z przechłodzoną wcześniej przygotowaną masą. Przekładamy krem do worka i nanosimy na wystudzone brownie.

Smacznego!

Dlaczego warto jeść czekoladę?

Czekolada to przysmak uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Okazuje się jednak, że to nie tylko słodkość i mała przyjemność na poprawę nastroju. Czekolada wykazuje także właściwości prozdrowotne.

Dzięki temu, że jest źródłem epikatechiny (substancja o potencjale antyoksydacyjnym), która ma zdolność do wymiatania wolnych rodników tlenowych, czekolada opóźnia procesy starzenia się komórek i działa odmładzająco. Flawonoidy  w niej obecne, zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia, poprzez spowolnienie rozwoju miażdżycy. Serotonina, która jako neuroprzekaźnik wpływa korzystne na nasz nastrój i zmniejsza ryzyko depresji. Podobne działanie wykazuje także obecna w czekoladzie fenyloetyloamina, która również wpływa na poprawę nastroju. Czekolada jest źródłem magnezu, żelaza, fosforu i cynku, dzięki czemu wpływa korzystnie na kondycję skóry, włosów i paznokci, a także umożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu – wyjaśnia dietetyk Katarzyna Stachurska, ekspert kampanii „Słodka Równowaga”.

informacje o firmie

Kampania „Słodka równowaga”

Celem kampanii jest edukacja w zakresie roli cukru w diecie człowieka oraz pokazanie, że produkty zawierające cukier mogą stanowić element zdrowej i zbilansowanej diety, połączonej z aktywnym trybem życia.

Więcej informacji na: www.slodkarownowaga.pl

więcej z kategorii wydarzenia