internet ekonomia/biznes/finanse

Bankom przybywa cyfrowych klientów [Raport]

10.04.2019 | Bankier.pl

Z bankowości internetowej korzysta już 17 mln użytkowników, a z mobilnej 11 mln. Wraz z rosnącą popularnością kanałów cyfrowych ubywa miejsc pracy w bankowości, a banki zamykają placówki – wynika z raportu „Polska bankowość w liczbach – IV kw. 2018”.

Bankier.pl i PRNews.pl podsumowały w liczbach rok 2018 w sektorze bankowym. Skrupulatnej analizie poddano 16 obszarów tematycznych. Jak wynika z raportu „Polska bankowość w liczbach – IV kw. 2018” sektor bankowy staje się coraz bardziej cyfrowy, a bankom przybywa klientów. Na koniec 2018 r. z bankowości internetowej korzystało 17 mln osób, z bankowości mobilnej 11 mln, a telefon w instrument płatniczy zmieniło 1,8 mln klientów banków.

Wraz z postępującą cyfryzacją zmienia się sektor bankowy – w ciągu dekady zatrudnienie w branży stopniało o 20 tys. osób, a tylko w ciągu trzech ostatnich lat banki zamknęły 1500 placówek własnych. Oddziały bankowe przechodzą transformację. Na rynku funkcjonuje już blisko 200 placówek bez obsługi kasowej i z kwartału na kwartał będzie ich przybywać.

Raport „Polska bankowość w liczbach” jest unikalnym zestawieniem informacji liczbowych na temat sektora bankowego w Polsce i stanowi uzupełnienie dla raportów publikowanych przez Narodowy Bank Polski, Związek Banków Polskich i Komisję Nadzoru Finansowego. Instytucje te w swoich publikacjach podają zbiorcze dane dla całego sektora. PRNews.pl i Bankier.pl rozkładają te informacje na czynniki pierwsze wskazując konkretnie, które banki mają najwięcej klientów, prowadzą najwięcej kont czy obsługują najwięcej kart płatniczych.

 

Czytaj więcej na https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-bankowosc-w-liczbach-IV-kw-2018-Raport-7652235.html

Zapraszamy do przedruku i powielania informacji prasowej z powołaniem się na źródło Bankier.pl

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bankier.pl
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii internet