turystyka/wypoczynek ekonomia/biznes/finanse

Skuterowe szaleństwo wraca do Wrocławia – blinkee.city rozpoczyna sezon 2019

04.04.2019 | blinkee.city

Już w pierwszej połowie kwietnia skutery blinkee.city wracają na wrocławskie ulice. Marka przygotowała dla użytkowników kilka niespodzianek, np. zwiększoną flotę, nowe typy pojazdów oraz współpracę z Vozillą – znaną już w mieście firmą oferującą samochody elektryczne na minuty.

Pierwsze cieplejsze dni to idealny moment, by uprzyjemnić sobie drogę do pracy czy na spotkanie ze znajomymi i wsiąść na skuter. blinkee.city za kilka dni odda do użytku Wrocławian 100 z 200 planowanych na ten sezon nowych skuterów oraz aplikację w rozszerzonej wersji. – W poprzednim sezonie użytkownicy wyjeździli na naszych jednośladach ponad 590 tys. kilometrów w samym Wrocławiu. To doskonały wynik, który pokazuje, że nasza usługa zyskała sympatię wrocławian. Nie mogłoby więc zabraknąć blinkee.city i w tym roku – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Nowe skutery, lepsza aplikacja

Flota wrocławska zostanie całkowicie odświeżona – w ręce użytkowników zostaną oddane fabrycznie nowe pojazdy z nowymi bateriami. Co zmieniło się w aplikacji? – Chcemy dostarczać usługę, która będzie zaspokajać potrzeby naszych użytkowników, dlatego wzbogaciliśmy aplikację blinkee.city o historię przejazdów i płatności – dodaje.

Współpraca pionierów ekologicznych usług sharingowych

Poza odnowioną flotą i nowymi funkcjonalnościami w aplikacji blinkee.city przygotowało dla wrocławian jeszcze dwie niespodzianki. Pierwsza z nich, najważniejsza – współpraca z Vozillą – polskim pionierem w sektorze wynajmu samochodów elektrycznych. Mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z usług firmy od 2017 r. Tak jak skutery blinkee.city cieszy się ona dużą popularnością, m.in. dlatego, że samochodami Vozilli można parkować tam gdzie jest to dozwolone, a także na dedykowanych miejscach w ścisłym centrum Wrocławia.  Samochodami Vozilli można także poruszać się po buspasach. Oba projekty mają wiele wspólnego, bo sercem ich systemu jest aplikacja, przez którą obsługuje się proces wynajmu maszyn i ich użytkownie.

Druga niespodzianka to wprowadzenie nowego typu pojazdu. Oprócz skuterów oraz samochodów elektrycznych Vozilli pojawią się również hulajnogi elektryczne (docelowo w tym sezonie 500 sztuk). Użytkownik, uruchamiając jedną aplikację (blinkee.city lub Vozilla), będzie miał dostęp już do 900 pojazdów. Nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce nie ma drugiego takiego systemu, który pozwala na wypożyczenie w jednym mieście tak dużej floty z tak zróżnicowanymi typami pojazdów. – Jesteśmy przekonani, że użytkownicy pokochają nowe i tak różnorodne podejście do ekologicznego poruszania się po mieście – mówi Marcin Maliszewski.

Nasze firmy grają do jednej bramki! Oferujemy pojazdy elektryczne, czyli przyjazne środowisku skutery, samochody, a za chwilę – hulajnogi. Chcemy teraz połączyć siły i wspólnie tworzyć we Wrocławiu system ekologicznej komunikacji miejskiej. W naszej aplikacji będzie można od teraz odnaleźć nie tylko skutery, ale także samochody Vozilli oraz hulajnogi elektryczne– mówi Marcin Maliszewski.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

***

blinkee.city – najszybciej rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 11 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 3 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 180 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

załączniki

więcej z kategorii turystyka/wypoczynek