handel kultura/sztuka/rozrywka media/marketing/reklama

Grupa MTP z własną bileterią

03.04.2019 | Grupa MTP

Grupa MTP, największy organizator targów i magaeventów w Polsce, uruchomiła własną bileterię – ToBilet.pl, a tym samym wprowadziła – obok dystrybucji stacjonarnej – sprzedaż biletów online.

ToBilet.pl to platforma do kompleksowej obsługi organizatorów i uczestników wydarzeń. Za jej pośrednictwem będzie można nabyć bilety na wszystkie wydarzenia Grupy MTP (poza targami ściśle branżowymi), w tym na megaeventy, kongresy i targi dla pasjonatów. Na platformie znajdą się więc m.in. bilety na największe targi motoryzacyjne w Polsce – Poznań Motor Show, targi gamingowe, czyli Poznań Game Arena, Targi Retro Motor Show i zawody jeździeckie Cavaliada. 

– Przez platformę ToBilet.pl będzie można zakupić wejściówki do teatru, kina, na imprezy sportowe i koncerty. Chcemy, aby była to inspiracja dla pasjonatów, którzy pragną dzielić zainteresowania z innymi podczas festiwali i zjazdów, a także zbiór pomysłów dla każdego, kto planuje aktywny weekend – mówi Tomasz Kobierski, wieceprezes zarządu Grupy MTP.

ToBilet.pl będzie platformą komercyjną, oznacza to, że będzie można tu znaleźć także bilety innych organizatorów. – Naszym partnerom oferujemy nie tylko możliwość sprzedaży biletów za pomocą platformy, ale kompleksową promocję wydarzeń. Dzięki narzędziom  e-marketingowym i budowanej latami bazie mailingowej możemy dobrać bardzo precyzyjne narzędzia, by docierać do grupy ściśle zainteresowanej zakupem – dodaje Tomasz Kobierski.

ToBilet.pl to kolejny krok Grupy MTP w kierunku rozszerzenia działalności. Spółka zmieniła nazwę z Międzynarodowych Targów Poznańskich, by podkreślić kompleksowe podejście do organizacji wydarzeń od technicznej obsługi, aranżacji przestrzeni, budowy stoisk, usług cateringowych po analizy rynkowe, doradztwo i usługi marketingowe.

kontakt dla mediów
Grupa MTP
Karolina Nawrot

karolina.nawrot@grupamtp.pl

informacje o firmie

O Grupie MTP

Poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi Grupa MTP organizuje kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, które rocznie przyciągają ponad 1 mln gości z całego świata.  Firma świadczy usługi na rzecz wystawców biorących udział w organizowanych przez Grupę MTP targach. Rocznie organizuje ok. 80 wydarzeń targowych  w tym wydarzenia B2B, skierowane do profesjonalistów jak i targi B2C oraz wydarzenia o charakterze lokalnych festynów. Spółka oferuje budowę stoisk systemowych dostępnych dla małych firm, jak również kompleksowe realizacje według indywidualnych koncepcji dla liderów rynkowych. Rocznie buduje blisko 6 000 stoisk.

Grupa MTP posiada własną bazę eventowo-konferencyjną w samym centrum Poznania – teren  Międzynarodowych Targów Poznańskich i Poznań Congress Center, ale nasze doświadczenie i kompetencje pozwalają nam organizować wydarzenia w dowolnym miejscu w Polsce, pod dachem i w plenerze. 

Grupa MTP jest zarówno organizatorem jak i gospodarzem konferencji, kongresów, wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz wydarzeń korporacyjnych.  W roku 2017 zorganizowaliśmy 260 wydarzeń. Obecnie Sala Ziemi jest zajęta średnio co trzeci dzień w roku, a rezerwacje przeprowadza się z czteroletnim wyprzedzeniem.

W portfolio Grupa MTP ma 100 marek targowych. W tym wydarzenia B2B, skierowane do profesjonalistów jak i targi B2C – megaeventy i wydarzenia o charakterze lokalnych festynów. Odwiedzają je goście z całego świata, również dzięki programowi Hosted Buyers, matchmakingowym projekcie polegającym na organizowaniu spotkań biznesowych wystawców z wytypowaną grupą partnerów handlowych. Warto podkreślić, że targi dla najważniejszych polskich branż eksportowych odbywają się właśnie w Poznaniu np. Targi Meble Polska (meblarstwo), Polagra Food (żywność), Budma (stolarka otworowa), Poznań Motor Show, Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM (automotive) oraz ITM Polska (przemysł metalowy).

Przykłady realizacji eventowych: Światowy Kongres FDI, 24 Międzynarodowy Kongres Nauk Politycznych, Zgromadzenie Narodowe, czy Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych w Poznaniu (2008r.), Warszawie (2013r.) i Katowicach (2018r.), NATO Tiger Meet (Prezentacja Samolotów Wojskowych Wojsk NATO), Kongres Ultrasonograficzny Euroson i Racing Pigeon Olympiad.

załączniki

więcej z kategorii handel