sport sprawy społeczne ekonomia/biznes/finanse

31 tys. złotych pomocy dla łódzkiej Fundacji Gajusz

02.04.2019 | Provident Polska SA

W niedzielę, 31 marca 2019, w Lesie Łagiewnickim w Łodzi odbyły się dwa biegi – Provident RUN i Bieg Super Bohaterów, w którym debiutowali podopieczni Akademii Biegania ProviKidsRun. Wszyscy zawodnicy, startując w biegach, wsparli Fundację Gajusz. Całość dochodu z pakietów startowych – 31 101 złotych – zostało przekazane na konto fundacji.

Provident RUN i Bieg Super Bohaterów zostały zorganizowane, aby wesprzeć Fundację Gajusz, która pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. 

W biegu głównym Provident RUN pobiegło blisko  400 osób, pracowników Providenta oraz gości - wśród nich Iwona Guzowska – wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, Piotr Kędzia – halowy mistrz Polski na 400 m (2008), olimpijczyk z Aten i Pekinu, Elżbieta Nowak (Trześniewska) – jedna z najbardziej utytułowanych polskich koszykarek, a także topowi łódzcy biegacze: Kinga Królik, Maurycy Oleksiewicz, Grzegorz Petrusiewicz czy Zuzanna Mokros. Tak jak w zeszłym roku zawodnicy przebiegli lub przeszli w ramach sekcji nordic walking trasę o długości 5,5 km.

Dzieci biegną dla dzieci

Swoją szansę na świetną zabawę i sportowe emocje miało też blisko 100 najmłodszych biegaczy. Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej OO Franciszkanów, Domu Dziecka nr 5 w Łodzi i dzieci uczestników biegu głównego, przebrani za postacie z bajek i komiksów, biegli na dystansach: 300, 500 lub 1000 metrów. Bieg Super Bohaterów był też pierwszym oficjalnym startem dla podopiecznych Akademii Biegania ProviKidsRun.

– Współpracując z Fundacją Gajusz i Świetlicą Środowiskową OO Franciszkanów z Łodzi poznaliśmy dzieci ciężko doświadczone przez los. Słuchając ich historii wpadliśmy na pomysł zorganizowania Biegu Super Bohaterów. Chcieliśmy, aby każde z tych dzieci mogło poczuć się kimś wyjątkowym – super bohaterem. Poprosiliśmy więc dzieci, aby narysowały swoich ulubionych bohaterów komiksów i bajek, a potem podarowaliśmy im wymarzone stroje. W akcję zaangażował się Zarząd Provident Polska, który od razu poparł nasz pomysł i pomógł nam kupić dzieciom profesjonalne buty do biegania – mówi Radosław Kacprzak, Specjalista ds. Bezpieczeństwa Pracy z Provident Polska, który jest pomysłodawcą Provident RUN i Biegu Super Bohaterów – W czasie zeszłorocznego Biegu Super Bohaterów wyjątkowo zapadł nam w pamięć chłopiec ze Świetlicy Środowiskowej, który zajął drugie miejsce. Sukces spowodował, że chłopiec po raz pierwszy pokazał swoje emocje – radość i dumę.  Właśnie z myślą o takich dzieciach stworzyliśmy Akademię ProviKidsRun. Gdy Akademia miała ruszyć, pierwszym dzieckiem, które chciało do niej wstąpić był właśnie ten chłopiec. W tej chwili w akademii jest już ośmioro utalentowanych dzieci – dodaje Radosław Kacprzak.  

Pieniądze są ważne

Cały dochód z pakietów startowych zawodników oraz dodatkowe pieniądze od Providenta za udział gości w czasie 2 edycji Provident RUN to 31 101,00 złotych. Wszystkie pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji Gajusz, aby mogła dofinansować działalność 3 swoich hospicjów: stacjonarnego, domowego i perinatalnego.

– Nasza fundacja od ponad 20 lat wspiera dzieci chore i skrzywdzone przez los. Współpracujemy z niemal setką specjalistów, zapewniając pomoc medyczną, psychologiczną i socjalną. Każdego dnia podejmujemy działania, aby zapewnić naszym podopiecznym czas w bezpiecznym i pełnym miłości miejscu. Dlatego bardzo ważnego są dla nas wszystkie środki, które możemy pozyskać. I te z 1% z podatku i te, które napływają do nas z inicjatyw takich jak bieg charytatywny Provident RUN – mówi Anna Rajska-Rutkowska, wiceprezes Fundacji Gajusz. – Cieszę się, że w tym roku w biegu wzięło udział blisko 400 osób, które zechciały nam pomóc, abyśmy zgromadzili więcej pieniędzy na potrzeby naszych podopiecznych – dodaje Anna Rajska-Rutkowska.

************

Fundacja Gajusz powstała w 1998 roku w Łodzi, aby pomagać przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Fundacja prowadzi w Łodzi hospicja dla dzieci – stacjonarne, domowe  i perinatalne, a także Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli dla niemowląt opuszczonych przez biologicznych rodziców i Centrum Terapii i Pomocy Cukinia dla dzieci okrutnie doświadczonych przez los. Pracownicy i wolontariusze fundacji każdego roku wspierają ponad 200 rodzin, które znalazły się sytuacji kryzysowej.  Zapewniają im poczucie bezpieczeństwa, całodobową opiekę, spełniają marzenia dzieci.

Fundacja prowadzi kampanie uświadamiające Polaków jak ważną pomoc otrzymują jej podopieczni i prosi ich o przekazanie 1% z podatków. Tegoroczną kampanię można zobaczyć na kanale Fundacji Gajusz na YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=VyQu-mihhUY

kontakt dla mediów
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Provident Polska SA
Karolina Łuczak

karolina.luczak@provident.pl

tel: + 48 22 455 48 39

informacje o firmie

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

załączniki

więcej z kategorii sport