polityka media/marketing/reklama

Wprost (14) Jak zabija hejt

Temat z okładki. Doda: Byłam ofiarą seksizmu. Mówię „stop“ mowie nienawiści.

Media Przesiębiorcy broną prezesa PMPG. Cezary Kazimierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, udzielił poręczenia Michałowi Lisieckiemu wydawcy „Wprost“. Prezes PMPG przebywa od kilkunastu dni w areszcie – zdaniem ekspertów – bezprawnie.

Kraj

Polacy są bardziej antyklerykalni niż się wydaje. Kościół zbyt długo spowiadał Polki i Polaków. Najwyższy czas, żebyśmy my zaczęli spowiadać zdeprawowany Kościół – mówi Robert Biedroń, lider partii Wiosna

Foch minister finansów. Teresa Czerwińska to najgorętsze nazwisko w rządzie od kilku tygodni. W mediach mnożą się spekulacje, czy w związku z piątką Kaczyńskiego podała się do dymisji, czy też, jak mawia młodzież, strzeliła focha.

Społeczeństwo

Autyzm, czyli jedna z różnorodności. Niektórym mówię, żeby sobie jeszcze popili, a jeśli nie umrą, to zapraszam w środę, bo wtedy przyjmuję – mówi dr med. Bohdan Woronowicz, psychiatra, specjalista terapii uzależnień. Wraz z córką Dorotą Woronowicz psycholożką i terapeutką uzależnieni, leczą Polaków.

Biznes

Plastikowy nóż w gardle. Wprowadzony w Unii zakaz używania jednorazowego plastiku to dobra wiadomość dla środowiska naturalnego i start-upów, które już pracują nad nowymi tworzywami. Za to producenci plastikowych naczyń, sztućców i słomek nie znają swojej przyszłości.

Orły zmieniają oblicze Dolnego Śląska. Niektóre miejscowości w regionie długo borykały się z problemami okresu transformacji.

Zagranica

Sługa ludu. W kampanii prezydenckiej na Ukrainie znani od lat politycy postawili na wartości, które powinny być ważne dla Ukraińców. Tymczasem największe szanse na wygraną ma Wołodymyr Zełenski, człowiek bez doświadczenia w polityce, który mówi wyborcom: rządźcie wy.

Kultura

Szekspir przeciwko brexitowi. Frustruje mnie, gdy słyszę jak Theresa May mówi: „Ludzie zdecydowali”. 52 proc. Głosowało „tak” więc ta wypowiedź wyklucza 48 proc. Mieszkańców kraju – o polityce i wyreżyserowanym przez siebie filmie „Biały kruk” opowiada Ralph Fiennes.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 1 kwietnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka