polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (13) Szkoła w chaosie

Temat z okładki. Politycy grają gierki, nauczyciele walczą o lepsze życie, a rodzice i dzieci zastanawiają się, jak przetrwać.

Media

Autorytety prawnicze bronią prezesa PMPG Polskie Media. Michał M. Lisiecki przebywa w areszcie bezprawnie – uważają eksperci. Prokurator na wypuści prezes PMPG  na wolność mimo, że wcześniej przyjął zarządzoną przez sąd kaucję.

Kraj

Szkolna masa krytyczna. Jeśli uczniowie i rodzice nie odczuli dotąd za bardzo skutków pospiesznej reformy edukacji, to zasługa nauczycieli, którzy starali się jak mogli gasić szkolny pożar. A że nikt im tego nie wynagrodził, szykują się do strajku.

Rząd kontra Broniarz. Gabinet Mateusza Morawieckiego nie ma ochoty dogadywać się z ZNP, który grozi strajkiem w oświacie. Protest zbliża się wielkimi krokami, a chęci do zażegnania konfliktu nie widać.

Społeczeństwo

Jak piją Polacy. Niektórym mówię, żeby sobie jeszcze popili, a jeśli nie umrą, to zapraszam w środę, bo wtedy przyjmuję – mówi dr med. Bohdan Woronowicz, psychiatra, specjalista terapii uzależnień. Wraz z córką Dorotą Woronowicz psycholożką i terapeutką uzależnieni, leczą Polaków.

Biznes

Prawo, które ratuje media i czytelników. W tym tygodniu Parlament Europejski ma zdecydować o losach słynnej już dyrektywy o prawach pokrewnych. Słynnej, bo rekordowej, jeśli idzie o liczbę nieporozumień albo wręcz przekłamań.

Pomorze nie tylko morzem stoi. Podczas gali Orłów Wprost w Gdańsku nagrody odebrali przedsiębiorcy z całego regionu, reprezentujący szeroki wachlarz branż.

Zagranica

Sułtan na emeryturze. Prezydent Kazachstanu wymyślił sposób na bezpieczne oddanie władzy. Kreml już się zastanawia, czy można go skopiować, dając Putinowi dożywotnie rządy z tylnego fotela.

Kultura

Złapać trochę szczęścia. W „Złodziejaszkach”Hirokazu Koreeda po raz kolejny proponuje widzom wiwisekcję instytucji rodzimy. Ale w jego pozornie intymnych historiach odbijają się przemiany współczesnej Japonii.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 25 marca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka