kultura/sztuka/rozrywka ekonomia/biznes/finanse

Praca Izy Tarasewicz w kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING

Do kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING dołączyła nowa praca – obiekt rzeźbiarski SKU (Stock Keeping Unit) Izy Tarasewicz.

SKU (Stock Keeping Unit) to rodzaj jednostki magazynowej służącej handlowcom do identyfikowania, porządkowania i zarządzania towarem. W interpretacji artystki, abstrakcyjny kod przyjmuje formę trójwymiarowego, materialnego obiektu. Praca SKU to szereg zawieszonych na metalowym pręcie transparentnych wstęg z silikonu, w który wtopione zostały włókna roślinne. Przywołana przez tytuł SKU tematyka produkcji i dystrybucji dóbr jest silnie obecna w praktyce artystycznej Izy Tarasewicz i w jej podejściu do samej twórczości. Artystka stosuje rodzaj „artystycznego recyclingu”: aby zminimalizować zużycie materiałów do tworzenia nowych prac wykorzystuje elementy wcześniejszych realizacji.

Iza Tarasewicz urodziła się w 1981 roku w Białymstoku. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Tworzy rzeźby, instalacje, i rysunki. W swoich pracach łączy zainteresowanie rzeźbą i naukami ścisłymi. W swoich rzeźbach i instalacjach wykorzystuje zarówno tradycyjne materiały rzeźbiarskie takie jak glina czy gips, ale także szkło, metal, smołę, popiół czy włókna roślinne.

kontakt dla mediów
Ewa Szerszeń
Zastępca Rzecznika Prasowego, Fundacja Sztuki Polskiej ING
Ewa Szerszeń

ewa.szerszen@ingbank.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka