zdrowie nauka/edukacja/szkolenia

Miesiąc świadomości autyzmu z PECS Pyramid Polska – weź udział w bezpłatnych warsztatach oraz konsultacjach

20.03.2019 | PECS

2 kwietnia cały świat przybiera niebieską barwę – tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji PECS Pyramid Polska – jedyny ośrodek w Polsce szkolący z metody Picture Exchange Communication System (PECS), przez cały miesiąc organizuje bezpłatne warsztaty, spotkania oraz indywidulane konsultacje z terapeutami PECS dla wszystkich osób zainteresowanych tematem autyzmu. Spotkania będą odbywać się od 3 do 24 kwietnia w Poznaniu.

Ideą miesiąca świadomości autyzmu organizowanego przez PECS Pyramid Polska jest zwiększanie społecznej akceptacji wobec dzieci ze spektrum autyzmu oraz podzielenie się wiedzą na temat samego autyzmu. Program otworzy 2 kwietnia webinarium, które rozpocznie się o godzinie 16:30 na profilu PECS Pyramid Polska na Facebooku. Wprowadzenie w problematykę autyzmu i współczesnego podejścia behawioralnego zostanie przedstawione przez Magdalenę Kaźmierczak, Dyrektor Kliniczną w Pyramid Educational Consultants of Poland.

– Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu, dlatego w tym roku organizujemy aż pięć bezpłatnych warsztatów, wspólne spotkanie z naszą terapeutką oraz indywidualne konsultacje. Zależy nam, aby każdy członek rodziny, w której jest dziecko ze spektrum autyzmu miał możliwość zapytania specjalistów o wszystko, co związane z autyzmem oraz metodą PECS. W naszym planie przygotowaliśmy również webinar online dla osób z całej Polski, które nie mają możliwości osobistego uczestnictwa w spotkaniach. – mówi Magdalena Kaźmierczak.

Każdy zainteresowany może zapisać się na bezpłatne konsultację z terapeutą i konsultantem Pyramid PECS:

  • Eweliną Libiszewską – terapeutką i konsultantką Pyramid PECS, która opowie m.in. o tym, jak zmotywować dziecko do wspólnej zabawy i rozwijać jego zainteresowania oraz podpowie ciekawe pomysły na zabawę z dzieckiem.

Data: 11.04.2019 r. w godz. 16:30-18:30.

  • Agatą Markiewicz – neurologopedą Pyramid PESC, która pomoże ocenić sprawność narządów mowy oraz poinformuje, jak kształtować najbliższe rozwojowi umiejętności komunikacyjne.

Data: 17.04.2019 r. w godz. 16:30-18:30

Od 3 do 24 kwietnia organizowane są również bezpłatne warsztaty. Spotkanie składać się będzie z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Uczestnicy zdobędą różnorodną wiedzę m.in. w jaki sposób uczyć dzieci z autyzmem podstawowych czynności np. mycia rąk, czym jest komunikacja funkcjonalna lub jak tworzyć indywidualny plan komunikowania się w ciągu dnia.

Warsztaty.png

Oprócz warsztatów, w ośrodku PECS Pyramid Polska również odbędzie się spotkanie z Marleną Tomczak, terapeutką i konsultantką Pyramid PECS, prywatnie siostrą nastoletniego chłopca z autyzmem, która wyjaśni,  m.in. czym jest autyzm i podpowie, jak radzić sobie z niezrozumieniem ze strony rówieśników.

Na wszystkich spotkaniach liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

informacje o firmie
Pyramid Educational Consultans of Poland to jedyny ośrodek w Polsce szkolący oraz wydający certyfikaty Terapeuty oraz Superwizora PECS. Tworzą go eksperci, którzy posiadają wieloletnie, udokumentowane doświadczenie w zakresie stosowania metody PECS. To oni czuwają nad wprowadzaniem jej zgodnie z wymaganymi standardowymi protokołami.

więcej z kategorii zdrowie