media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

Provident Polska po raz trzeci z tytułem „Mistrz Biznesu”

12.03.2019 | Provident Polska SA

Lider rynku pożyczkowego po raz kolejny został laureatem nagrody „Mistrz Biznesu”, przyznawanej za tworzenie wysokich standardów biznesowych w Polsce. Provident został wyróżniony za działania na rzecz wzmacniania reputacji sektora pożyczkowego, a także wypracowywanie dobrych praktyk w zakresie relacji z klientami, opartych na odpowiedzialnym pożyczaniu.

Już trzeci rok z rzędu Provident Polska znalazł się w prestiżowym gronie laureatów nagrody „Mistrz Biznesu” magazynu „Businessman”. Wyróżnienie to jest jednym z niewielu przyznawanych firmom i instytucjom jako wyraz uznania dla wysiłku całego zespołu, a nie poszczególnym menadżerom.

Jesteśmy obecni na polskim rynku od ponad 20 lat. Był to dla nas okres dynamicznego rozwoju oraz wypracowywania dobrych praktyk rynkowych. Cieszę się, że nasz wkład w budowanie wysokich standardów biznesowych został doceniony przez Kapitułę przyznającą nagrodę – mówi Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska. – Fakt, że otrzymaliśmy to wyróżnienie po raz trzeci, jest dla nas potwierdzeniem, że kierunek, w którym podążamy został dobrze obrany.

Provident Polska otrzymał nagrodę „Mistrz Biznesu” za działania na rzecz wzmacniania reputacji sektora pożyczkowego, a także wypracowywanie dobrych praktyk w zakresie relacji z klientami, opartych na odpowiedzialnym pożyczaniu. Firma działa  jest liderem wśród instytucji pożyczkowych w Polsce. Z jej usług skorzystało już ponad 4 miliony klientów.

Ideą, która przyświeca członkom Kapituły nagrody „Mistrz Biznesu” przyznawanej w imieniu magazynu „Businessman”, jest dbanie o tworzenie wysokich standardów biznesowych w Polsce i propagowanie przedsiębiorczości rozumianej jako wysiłek całego zespołu. Wyróżnienia przyznawane są cyklicznie tym firmom i instytucjom, które w ciągu całego roku znacząco wyróżniły się w obszarze swojej działalności i wykazały się mistrzostwem w prowadzeniu biznesu.

Oprócz Providenta, który został wyróżniony w kategorii finanse, nagrodę w tym roku otrzymali: w kategorii innowacje: Henkel Beauty Care Professional, w kategorii sukcesja: Mokate, w kategorii ubezpieczenia: Unum Życie TUiR, w kategorii usługi dla biznesu: BDO Polska, w kategorii edukacja: Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w kategorii prawo: Kancelaria Adwokacka Piotr Zapadka. Nagrodę specjalną w kategorii Master Mentor otrzymał Dariusz Milczarek.

Magazyn „Businessman” jest najstarszym polskim magazynem dla małego i średniego biznesu o zasięgu ogólnopolskim istniejącym od 2008 roku. Wydawcą magazynu „Businessman” jest spółka Enterprise Seventy Four sp. z o.o. z polskim kapitałem.

kontakt dla mediów
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Provident Polska SA
Karolina Łuczak

karolina.luczak@provident.pl

tel: + 48 22 455 48 39

informacje o firmie

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama