ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

Szkolenia „Bezpieczny Poród” dla Członków TUW PZUW

19.02.2019 | Grupa PZU

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Polskim Towarzystwem Ginekologów i Położników uruchomił cykl bezpłatnych szkoleń „Bezpieczny Poród” dla personelu medycznego szpitali będących Członkami TUW PZUW. Szkolenia odbędą się w nowo otwartym Centrum Symulacji Położniczych, które daje możliwość przećwiczenia zabiegów położniczych w sytuacji porodu powikłanego oraz przeprowadzenia scenariuszy klinicznych w sytuacji zagrożenia życia matki. Partnerem programu „Bezpieczny Poród” jest PZU, zaś budowa Centrum Symulacji Położniczych sfinansowana została z budżetu prewencyjnego TUW PZUW i PZU Życie.

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, w porozumieniu z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Polskim Towarzystwem Ginekologów i Położników, z początkiem lutego uruchomił bezpłatne szkolenia „Bezpieczny Poród” dla personelu medycznego oddziałów położniczo-ginekologicznych i noworodkowych szpitali tworzących Związki Wzajemności Członkowskiej w TUW PZUW. Szkolenie składa się z części teoretycznej, w formie seminarium na temat przebiegu porodu wraz z możliwymi powikłaniami, oraz części ćwiczeniowej z użyciem zaawansowanych fantomów porodowych i noworodkowych. Zajęcia odbywają się w wyspecjalizowanych salach porodowych tzw. Wysokiej i Niskiej Wierności. W sali Wysokiej Wierności znajduje się najbardziej technologicznie zaawansowany fantom kobiety rodzącej „Lucie”, pozwalający na przeprowadzenie symulacji porodu prawidłowego oraz powikłanego. Umożliwia on ćwiczenie zabiegów położniczych, między innymi w dystocji barkowej, porodzie miednicowym oraz krwotoku położniczym. Oprogramowanie stwarza także możliwość przeprowadzenia scenariuszy klinicznych w sytuacji zagrożenia życia matki np. rzucawki, nagłego zatrzymania krążenia czy resuscytacji wewnątrzmacicznej płodu. Sala ćwiczeń Niskiej Wierności została wyposażona w nowoczesny symulator noworodka umożliwiający ćwiczenie postępowania resuscytacyjnego.

W Centrum znajduje się również nowoczesny symulator porodowy SIMmom do ćwiczeń, między innymi porodów zabiegowych z użyciem kleszczy i próżniociągu położniczego oraz symulator porodowy PROMPT Flex przeznaczony do szkolenia z procedur symulujących prowadzenie porodu siłami natury w przypadkach niekorzystnych odmian położenia płodu np. położenia miednicowego. Dodatkowo Centrum posiada profesjonalną reżyserkę z lustrem weneckim, która pozwala na sterowanie symulatorami, rejestrację obrazu i dźwięku, a także salę seminaryjną, w której omawiane są przeprowadzane symulacje. W ten sposób każdy uczestnik szkolenia może we własnym zakresie ocenić swoje postępowanie, współpracę z innymi biorącymi udział w symulacji a także na bieżąco omówić ze szkolącymi wszelkie wątpliwości.

- Szkody powstałe w wyniku nieprawidłowego prowadzenia porodu są szczególnie dramatyczne dla rodziny oczekującej na dziecko oraz dla personelu medycznego, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić i sfinansować szkolenia fantomowe pełniące bardzo istotną rolę w prewencji komplikacji porodowych. Chcemy wspierać naszych Członków i wspólnymi siłami podnosić poziom kwalifikacji zespołów położniczych, tak aby w przyszłości minimalizować liczbę zgłaszanych roszczeń– powiedział Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW PZUW.

Szkolenia, realizowane w oparciu o ekspertyzę kanadyjskiego uniwersytetu McGill (Montreal, Kanada), prowadzi zespół doświadczonych położnych, perinatologów i neonatologów związanych z Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM Sp. z o.o. Koszt uczestnictwa w szkoleniu finansowany jest z funduszu prewencyjnego TUW PZUW.

 TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych jest odpowiedzią Grupy Kapitałowej PZU na coraz szersze zainteresowanie ubezpieczeniami wzajemnymi, które dają możliwość lepszego zarządzania ryzykiem, optymalizacji kosztów kontraktów oraz czasu zawierania umów ubezpieczenia dla podmiotów korporacyjnych i szpitali. Idea wzajemności leży u podstaw ubezpieczeń i nie była ona obca również na terytorium Polski. Pierwsze umowy oparte na zasadzie wzajemności pojawiły się już w XVIII w. TUW PZUW kontynuuje te tradycje, wracając do źródeł ochrony ubezpieczeniowej na polskim rynku. Ubezpieczenia wzajemne umożliwiają lepsze zarządzanie ryzykiem, optymalizację kosztów kontraktów oraz skrócenie czasu zawierania umów ubezpieczenia. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych jest drugą obok spółki akcyjnej dopuszczoną przez ustawę o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej formą wykonywania działalności ubezpieczeniowej, w której zakład ubezpieczeń ubezpiecza swoich członków na zasadzie wzajemności, a przy uzależnieniu członkostwa od zawarcia umowy ubezpieczenia umożliwia powstanie wspólnot ubezpieczonych (Związków Wzajemności Członkowskiej). Członkowie TUW są jednocześnie jego „właścicielami”. Gwarancją bezpieczeństwa finansowego jest zarówno silna pozycja kapitałowa i wiarygodność Grupy PZU, jak i podleganie pełnemu nadzorowi KNF.
Zgodnie z założeniami strategii w pierwszej fazie działalności TUW PZUW skupił się na trzech segmentach rynku: podmiotach szpitalnych, klientach korporacyjnych oraz programach typu affinity. Od 2018 r. swoją ubezpieczeniową grupę docelową firma wzbogaciła o jednostki samorządu terytorialnego i pakiety ubezpieczeń zdrowotnych.

informacje o firmie
informacje o firmie