zdrowie media/marketing/reklama nauka/edukacja/szkolenia

Hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości

13.02.2019 | Politechnika Gdańska

Zespół AG medica, przekształcany w Chitone sp. z o.o., wraz z Politechniką Gdańską otrzymał nagrodę w XXI edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. W kategorii „Produkt przyszłości jednostki naukowej i przedsiębiorcy” nagrodzono hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO i ich wykorzystanie w kosmetykach oraz opatrunkach.

– Rozwijane przez nas rozwiązanie jest szczególnie istotne w kontekście wskazywanego przez ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia wzrostu przypadków chorób skóry, coraz częściej na skutek jej kontaktu z różnymi substancjami chemicznymi. To dla nas zaszczyt, że zaproponowany przez nas sposób zminimalizowania tego problemu zyskał uznanie kapituły konkursu. Jesteśmy przekonani, że uzyskany tytuł zwróci uwagę konsumentów na produkty wytwarzane w oparciu o hydrożele chitozanowe z rodziny ChitoVelum, jak i ChitoVelum PRO – mówi dr inż. Grzegorz Gorczyca, prezes Zarządu Chitone sp. z o.o., twórca hydrożeli ChitoVelum PRO.

Konkurs Polski Produkt Przyszłości promuje najbardziej innowacyjne wyroby i technologie, które mają szansę zaistnieć na rynku krajowym i globalnym. Jego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

ChitoVelum Pro gwarantuje wytwarzanym produktom kosmetycznym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przy jej wykorzystaniu możliwa stała się produkcja kosmetyków bez konserwantów i innych związków chemicznych negatywnie postrzeganych przez konsumentów. Dodatkowo działa ona ochronnie i regeneracyjnie na skórę w sposób przypisywany jak dotąd zaawansowanym materiałom opatrunkowym. ChitoVelum Pro powstaje na skutek rozpuszczania chitozanu, substancji pozyskiwanej z pancerzy skorupiaków, głównie kryla i krewetek, za pomocą technologii opracowanej na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Stworzyli ją dr Grzegorz Gorczyca, dr Robert Tylingo i dr Piotr Szweda pod opieką prof. Sławomira Milewskiego i prof. Marii Sadowskiej.

– Zastosowanie chitozanu w produkcji kosmetyków jest rozwiązaniem przełomowym. Jako materiał występujący w przyrodzie ma on olbrzymią przewagę nad wszelkimi substancjami syntetycznymi. Cieszę się, że opracowana na Politechnice Gdańskiej technologia jego pozyskiwania została dostrzeżona i doceniona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor PG.

Produktem powstałym w oparciu o technologię wytwarzania ChitoVelum jest Chitozan naturalny Sun, kosmetyk łagodzący oparzenia słoneczne oraz inne podrażnienia skóry (na zdjęciu). W jego składzie nie ma barwników, konserwantów, alergenów i związków zapachowych, może więc być stosowany przez alergików, osoby z wrażliwą skórą, dzieci oraz kobiety w ciąży. Wyrób jest nie tylko całkowicie kompatybilny z ludzką skórą, ale i w 100 proc. biodegradowalny.

Krótki film prezentujący nagrodzony produkt można obejrzeć tutaj. Więcej informacji na jego temat znajduje się na stronach www.chitone.pl, chitozannaturalny.pl oraz na Facebooku

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie