kultura/sztuka/rozrywka media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

Galeria Klif inauguruje współpracę z Muzeum Miasta Gdyni i zaprasza na wystawę pięknych historycznych zdjęć miasta

08.02.2019 | Galeria Klif

Gratka dla miłośników Gdyni i jej historii! W Galerii Klif można będzie zobaczyć unikatową wystawę archiwalnych zdjęć miasta i portu, która uświetni obchody 93. urodzin miasta. Niezwykłe zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Wszystkie ukazują Gdynię sprzed lat. Otwarcie wystawy „Na styku morza i lądu” miało miejsce dziś (piątek, 8 lutego). Będzie można ją oglądać przez pięć tygodni, do 15 marca na pierwszym piętrze Galerii Klif.

Wystawa inauguruje współpracę pomiędzy Muzeum Miasta Gdyni a Galerią Klif. Klif jest obecny w życiu miasta już 23  rok, dorastał i wzrastał z Gdynią, zmieniał się wraz z nią. W tym czasie wyrosły nowe pokolenia gdynian, które odwiedzają tę galerię.

- Dla wielu naszych klientów Klif jest tu  „od zawsze” – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. - Zawiązując współpracę z Muzeum Miasta Gdyni  chcemy pokazać nasz silny związek z miastem, nowoczesnym i fascynującym. A jednocześnie życzyć Gdyni i Gdynianom wszystkiego najlepszego w dniu 93. urodzin miasta.

- Wystawa „Na styku morza i lądu” prezentuje fenomen międzywojennej Gdyni oraz wyjątkową symbiozę dwóch żywiołów: wody i ziemi. Miasto powstawało równolegle z portem, śledzenie tego procesu na fotografiach jest fascynującym doświadczeniem  - mówi Michał Miegoń z działu promocji Muzeum Miasta Gdyni. - Galerię Klif odwiedza wielu gdynian ale też wielu gości spoza naszego miasta. Wierzymy, że poprzez prezentacje tych archiwalnych fotografii historia Gdyni zostanie w przystępny sposób przybliżona odbiorcom i zachęci ich do poznawania bogatych dziejów miasta z morza i marzeń.

Obecność wydarzeń kulturalnych  uatrakcyjnia działalność galerii  i wpisuje ją w nowe trendy, w których galerie traktowane są jako miejsca spotkań i spędzania czasu. Badania wykazały, że klienci Galerii Klif cenią sobie spokój i elegancję. Aż 57% klientów Galerii Klif to gdynianie, którzy znani są z przywiązania do swojej historii i z przyjemnością pogłębiają swoją wiedzę

O wystawie

Wystawa „Na styku morza i lądu” przygotowana przez Muzeum Miasta Gdyni przedstawia archiwalne fotografie Gdyni ukazujące zmiany i przeobrażenia, jakie zaszły na obszarze miasta i portu w XX wieku, począwszy od samych początków budowy portu i miasta. Można na niej obejrzeć fotografie, ukazujące rozległe związki portu z miastem, stymulujące rozwój obu organizmów. Głównym tematem, którego dotyczą prezentowane zdjęcia są przemiany urbanistyczne Gdyni i rozwój portu.

kontakt dla mediów
PR Manager, Galeria Klif
Alina Geniusz-Siuchnińska

alina.geniusz@inntu.pl

informacje o firmie

Galeria Klif w Gdyni od 1996 roku jest źródłem inspiracji dla osób, które w modzie szukają czegoś więcej niż tylko ubrań. Wychodząc z założenia, że moda stanowi odzwierciedlenie naszego charakteru i stylu życia, Klif oferuje swoim Klientom ponad 140 sklepów, które swoimi propozycjami zaspokoją najbardziej wymagające gusta. W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, BOHOBOCO, Charme, Calvin Klein Jeans, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita Robert Kupisz Liu Jo, Marciano Guess, Max&Co., Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta Klientów.

Do ich dyspozycji jest Supermarket Piotr i Paweł, strefa food court, Kraina Treflików - miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i SUPER-PHARM.

Galeria Klif nieustannie dostosowuje swoją ofertę do wymagań Klientów oraz wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Profesjonalne Pakiety Konsultacji w zakresie mody i urody oraz Karta Podarunkowa Klif to udogodnienia, dzięki którym Klienci gdyńskiego Klifu mogą skupić się na sobie i w pełni zrelaksować podczas wizyty w przyjaznym wnętrzu i spokojnej atmosferze.

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka