kultura/sztuka/rozrywka

Galeria Klif: jeszcze więcej sztuki polskich artystów – młodych i rozchwytywanych

04.02.2019 | Galeria Klif

Galeria Klif: jeszcze więcej sztuki polskich artystów – młodych i rozchwytywanych

Jeszcze więcej obrazów młodych polskich twórców w Galerii Klif!  Do dotychczas prezentowanych dzieł dodano kolejne, dzięki czemu wystawa zyskała pełnoprawne miano artystycznego wydarzenia. Może w nim uczestniczyć każdy, kto odwiedzi w lutym Galerię Klif, bez względu na stopień zaawansowania znajomości sztuki.  Wśród 23 prac kilka to prawdziwe hity.

Wystawa w Galerii Klif wtopiła się w przestrzenie wspólne, dając prawdziwe odczucie słowa galeria. Klienci podczas zakupów czy spotkania przy kawie mogą obejrzeć prace, wykonane przez współczesnych polskich artystów.

Ekspozycję przygotował Project ART, który promuje sztukę, oddając ją do dyspozycji spontanicznego odbiorcy.

- Sztuka ma wielką moc oddziaływania. Cieszę się, że, mogę zaprosić naszych klientów do takiego nieoczywistego spotkania ze sztuką w Galerii Klif. Ta wystawa zaskakuje różnorodnością i w tym jest jej siła. Chcemy pokazać, że obcowanie ze sztuką nie jest zastrzeżone dla wąskiego grona, a miejscem dla niej może być galeria handlowa, gdzie niejako mimochodem się z nią spotykamy. Galeria Klif to sztuka inspiracji i dom dla sztuki w wielu wymiarach – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. 

Partnerem Project ART w działaniach na terenie Trójmiasta jest Galeria Oranż, która w styczniu udostępniła własne ekspozycje na potrzeby wystawy. Wśród autorów, których obrazy są obecne na wystawie, można znaleźć m.in. „Madonnę” wielokrotnie nagradzanego Wojciecha Bąbskiego, biało-złote, minimalistyczne prace Piotra Kani czy kobiece akcenty Jadzi Hajdo. Z początkiem lutego wystawa się powiększyła. Całość jest rozpięta między spokojem błękitu a grą wzorów i kształtów. Z pewnością nie można wobec tej wystawy przejść obojętnie, nie poświęcając choćby chwili na spotkanie z artystą i jego obrazem.

 - Kluczem do wyboru obrazów był mocny kolor - mówi kuratorka wystawy Agnieszka Gzyl. -  Z obrazów musi bić siła! Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby odbiorców poprzez pokazanie różnorodności młodej polskiej sztuki.

 - Jedną część poświęciłam niebieskim obrazom – to ukłon w kierunku ludzi kochających morze! Wśród nich Ania Baranowska – świetna malarka i wspaniały człowiek – mówi Agnieszka Gzyl.

Druga część wystawy jest geometryczna i kontrastowa. Wzrok przyciągają biało-czarne postacie i mocne uderzenie koloru i graficznych wzorów – to praca Wojciecha Urbańczyka. Następnie mocny czerwony akcent to dzieło Justyny Dworzak, dalej wspaniały graficzny obraz Bogdana Kozona i powyżej „Nocny akt” Magdalleny Penke.

- Wiele obrazów Magdalleny Panke było rozchwytywanych na aukcjach Młodej Sztuki – zaznacza  Agnieszka Gzyl. - Gdy oko napotka subtelne odcienie bieli – szarości do czerni z akcentem złota - to obraz Piotra Kani. Całości dopełniają dwa mocne obrazy Jacka Juriewicza, artysty, który ma doskonały warsztat, maluje obrazy bardzo dekoracyjne. Podobają się zarówno młodym klientom jak również tym, obeznanym już w świecie sztuki – dodaje kuratorka wystawy.  

 

Przydatne informacje:

  • Ekspozycja dostępna jest na parterze Galerii Klif, czynnej od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 21.00, w niedziele handlowe w godzinach 10.00 – 20.00.
  • Łącznie można obejrzeć  23 obrazy piętnaściorga artystów: Wojciech Bąbski, Maciej Zabawa, Emilia Gąsienica - Setlak, Iwona Ostrowska, Arkadiusz Świderski, Anna Baranowska, Katarzyna Kordyasz, Piotr Gzyl, Wojciech Urbańczyk, Justyna Dworzak, Bogdan Kozon, Magdallena Penke, Piotr Kania, Jadzia Hajdo czy Jacek Juriewicz
  • Wstęp – bezpłatny
  • Nie ma ograniczeń wiekowych
  • Przy Galerii Klif mieści się bezpłatny parking.
kontakt dla mediów
PR Manager, Galeria Klif
Alina Geniusz-Siuchnińska

alina.geniusz@inntu.pl

informacje o firmie

Galeria Klif w Gdyni od 1996 roku jest źródłem inspiracji dla osób, które w modzie szukają czegoś więcej niż tylko ubrań. Wychodząc z założenia, że moda stanowi odzwierciedlenie naszego charakteru i stylu życia, Klif oferuje swoim Klientom ponad 140 sklepów, które swoimi propozycjami zaspokoją najbardziej wymagające gusta. W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, BOHOBOCO, Charme, Calvin Klein Jeans, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita Robert Kupisz Liu Jo, Marciano Guess, Max&Co., Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta Klientów.

Do ich dyspozycji jest Supermarket Piotr i Paweł, strefa food court, Kraina Treflików - miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i SUPER-PHARM.

Galeria Klif nieustannie dostosowuje swoją ofertę do wymagań Klientów oraz wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Profesjonalne Pakiety Konsultacji w zakresie mody i urody oraz Karta Podarunkowa Klif to udogodnienia, dzięki którym Klienci gdyńskiego Klifu mogą skupić się na sobie i w pełni zrelaksować podczas wizyty w przyjaznym wnętrzu i spokojnej atmosferze.

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka