turystyka/wypoczynek

Zmiany w rozkładzie lotów Emirates w 2019 roku

15.01.2019 | Emirates
 • Planowane aktualizacje związane są m.in. z zamknięciem południowego pasa startowego na lotnisku w Dubaju
 • W trakcie roku przewidywane są modyfikacje odzwierciedlające dynamiczne zmiany rynkowe

Wtorek, 15 stycznia 2019 r. - Warszawa, Polska  – Linie Emirates zapowiedziały zmiany w rozkładzie lotów w 2019 roku, które ograniczą niedogodności związane z planowanym zamknięciem południowego pasa startowego na lotnisku Dubai International w kwietniu i maju oraz stanowią odpowiedź na zmieniające się potrzeby pasażerów na całym świecie. Przewoźnik ogłosił także plany na ten rok dotyczące swojej floty.

Zawsze podkreślamy, że jesteśmy linią zorientowaną na klienta o komercyjnym modelu biznesowym. Inwestujemy w nowoczesną i wydajną flotę, dzięki czemu oferujemy naszym pasażerom udogodnienia na najwyższym poziomie. Ponadto sprawnie wprowadzamy nasze samoloty na trasach, na których najlepiej zaspokajają one zapotrzebowanie klientów - powiedział Sir Tim Clark, prezes lini Emirates. - Wprowadzane przez nas modyfikacje w rozkładzie lotów w 2019 roku odzwierciedlają to podejście, uwzględniając globalną dynamikę rynku i ograniczenia operacyjne wynikające m.in. z prac konserwacyjnych przy południowym pasie startowym na lotnisku w Dubaju. W ciągu roku zamierzamy uważnie obserwować zmiany zachodzące na rynkach światowych i zachować elastyczność w celu optymalizacji wykorzystania naszych samolotów.

Zmiany w rozkładzie lotów Emirates są w dużej mierze związane z zamknięciem południowego pasa startowego na lotnisku Dubai International w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych w dniach 16 kwietnia-30 maja 2019 roku.

Ze względu na ograniczenia wiążące się z obsługą samolotów przez pojedynczy pas startowy, wiele lotów Emirates zostanie odwołanych, przełożonych na inną godzinę lub będzie realizowanych przez inny samolot, tak aby ograniczyć niedogodności dla pasażerów. W rezultacie we wspomnianym okresie 45 dni przewoźnik nie będzie wykorzystywał do 48 samolotów, a łączna liczba lotów Emirates spadnie o 25%.

Zmiany w rozkładzie lotów w 2019 roku

W czerwcu 2019 roku linie Emirates wprowadzą dodatkowe loty do kilku krajów w Afryce. Nowe połączenia zaspokoją zwiększone zapotrzebowanie zaobserwowane przez przewoźnika w tych krajach i zapewnią pasażerom jeszcze wygodniejsze połączenia z tych kierunków do miejscowości w globalnej siatce połączeń Emirates z przesiadką w Dubaju. Wśród miast w Afryce obsługiwanych przez dodatkowe loty Emirates znajdują się:

 • Casablanca (Maroko): 1 czerwca 2019 roku linie Emirates wprowadzą drugie codzienne połączenie do Casablanki. Rejs będzie realizowany przez Boeinga 777-300ER Emirates, uzupełniając dotychczasowe codzienne połączenie obsługiwane przez Airbusa A380.
 • Abudża (Nigeria): 1 czerwca 2019 roku wprowadzone zostaną trzy dodatkowe połączenia tygodniowo do Abudży realizowane przez Boeinga 777-300ER, które zwiększą częstotliwość lotów Emirates do stolicy Nigerii do jednego dziennie. 
 • Akra (Ghana): 2 czerwca linie Emirates wprowadzą cztery dodatkowe połączenia tygodniowo do Akry realizowane przez Boeinga 777-300ER, tym samym zwiększając częstotliwość lotów do stolicy Ghany do 11 tygodniowo.
 • Konakry (Gwinea) i Dakar (Senegal): Od 1 czerwca 2019 r. Boeing 777-300ER Emirates będzie realizował jedno dodatkowe, wspólne połączenie do stolic Gwinei i Senegalu.

Ponadto w okresie natężonego ruchu poprzedzającym i obejmującym lato 2019 roku linie Emirates wprowadzą dodatkowe loty do szeregu kierunków w Europie. Wśród wspomnianych kierunków znajdują się:

 • Ateny (Grecja): W okresie od 31 marca do 26 października 2019 roku linie Emirates wprowadzą drugie codzienne połączenie do Aten. W dniach od 31 marca do 15 kwietnia i od 1 do 26 października lot ten będzie realizowany przez Boeinga 777-300ER. W czasie wzmożonego ruchu od 31 maja do 31 września linie Emirates wprowadzą na trasie samolot Airbus A380, który pomoże zaspokoić dodatkowe zapotrzebowanie. Przewoźnik nie będzie realizował drugiego codziennego połączenia w trakcie zamknięcia południowego pasa startowego na lotnisku w Dubaju (16 kwietnia-30 maja 2019).
 • Rzym (Włochy): Od 31 marca do 26 października stolica Włoch będzie obsługiwana przez trzy loty Emirates dziennie. Trzecie dodatkowe połączenie, realizowane przez Boeinga 777-300ER, zostanie zawieszone na czas zamknięcia południowego pasa startowego na lotnisku w Dubaju.
 • Sztokholm (Szwecja): W lipcu i sierpniu 2019 roku linie Emirates zwiększą oferowanie na trasie do Szwecji, wprowadzając dwa połączenia dziennie realizowane przez Boeinga 777-300ER. Dzięki temu większa liczba pasażerów będzie w stanie dotrzeć do szwedzkiej stolicy w szczycie sezonu letniego.
 • Zagrzeb (Chorwacja): W ramach strategicznej współpracy z liniami flydubai w okresie od 31 marca do 26 października linie Emirates będą ponownie wykonywać jedno połączenie dziennie do Zagrzebia realizowane przez Boeinga 777-300ER. Na czas zamknięcia południowego pasa startowego na lotnisku w Dubaju loty zostaną ograniczone do czterech tygodniowo.

W odpowiedzi na większe zapotrzebowanie sezonowe, linie Emirates wprowadzą samolot Airbus A380 na trasach obejmujących następujące kierunki:

 • Boston (USA): Pasażerowie Emirates podróżujący do Bostonu skorzystają z usług największego samolotu pasażerskiego na świecie, słynącego z salonu pokładowego dla pasażerów klasy pierwszej i biznes czy pokładowych pryszniców Shower Spa dla pasażerów klasy pierwszej. A380 Emirates będzie realizował rejsy do Bostonu w okresie od 1 czerwca do 30 września 2019 roku oraz od 1 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku w odpowiedzi na większe zapotrzebowanie sezonowe na loty na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.
 • Glasgow (Wlk. Brytania): Flagowy samolot dwupokładowy linii Emirates po raz pierwszy zawita do Szkocji w okresie od 16 kwietnia do 31 maja 2019 roku. Na czas zamknięcia pasa startowego na lotnisku w Dubaju dwa loty dziennie wykonywane dotychczas przez Boeinga 777-300ER zastąpi codzienne połączenie A380 oferujące 489 miejsc. W dniach od 1 czerwca do 30 września przewoźnik wznowi podwójne połączenie do Glasgow – jeden lot będzie realizowany przez Boeinga 777-300ER, a drugi przez Airbusa A380, który zapewni dodatkowe oferowanie na trasie w okresie natężonego ruchu w miesiącach letnich.

Ponadto linie Emirates wprowadzą zmiany w lotach do Ameryki Południowej, aby zoptymalizować wykorzystanie floty. 1 czerwca przewoźnik wprowadzi niedawno zmodernizowanego Boeinga 777-200LR w konfiguracji dwuklasowej na trasie Dubaj-Rio de Janeiro obsługiwanej raz dziennie.  Oferując szersze fotele w układzie 2-2-2 w klasie biznes i nowe fotele w klasie ekonomicznej, samolot po wylądowaniu w Rio de Janeiro cztery razy w tygodniu będzie realizował połączenie do stolicy Argentyny Buenos Aires, a w pozostałe trzy dni – do Santiago w Chile.

Ze względu na tę zmianę linie zawieszą loty z Dubaju do Santiago przez Sao Paulo. Trasa Sao Paulo-Dubaj będzie w dalszym ciągu obsługiwana przez codzienne połączenie bezpośrednie A380.

Chcąc zapewnić pasażerom szybsze i bezpośrednie połączenia do Australii, 1 czerwca 2019 roku linie Emirates zawieszą rejsy EK 418/419 na trasie Bangkok-Sydney. Przewoźnik w dalszym ciągu będzie realizował trzy bezpośrednie loty dziennie Dubaj-Sydney, a pasażerowie podróżujący na trasie Bangkok-Sydney będą mieli do dyspozycji loty oferowane przez partnerskie linie Qantas. 

Od 31 marca linie Emirates zawieszą rejsy EK 424/425 i będą wykonywały jeden lot bezpośredni dziennie do Perth z Dubaju realizowany przez Airbusa A380. Pasażerowie podróżujący z Perth w dalszym ciągu mogą liczyć na szybkie połączenia przez Dubaj do ponad 38 kierunków w Europie i kolejnych 16 europejskich miast w ramach porozumienia code-share z liniami flydubai. Pasażerowie będą mogli także skorzystać z doskonałej jakości usług samolotu A380 Emirates na trasie z Perth do blisko 20 kierunków w Europie.

Nowoczesna flota samolotów

Flota samolotów Emirates należy do najmłodszych w międzynarodowej branży lotniczej, zapewniając niezrównaną jakość podróży i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie w połączeniu z mniejszym zużyciem paliwa. W roku finansowym 2019/20 linie Emirates odbiorą sześć nowych Airbusów A380. Jednocześnie przewoźnik odmłodzi swoją dotychczasową flotę, wycofując z eksploatacji siedem starszych modeli Boeinga 777. Linie Emirates odebrały ostatni egzemplarz Boeinga 777-300ER w listopadzie 2018 roku, a w roku 2020 rozpocznie się odbiór Boeingów nowej generacji: 777X.

 

kontakt dla mediów
Zuzanna Cholewa
Account Manager, Emirates
Zuzanna Cholewa

zuzanna.cholewa@mslgroup.com

tel: +48 22 444 48 47

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 272 szerokokadłubowych maszyn, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 248 samolotów o wartości ponad 100 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii turystyka/wypoczynek