transport turystyka/wypoczynek

Linie Emirates SkyCargo otwierają połączenie towarowe do Bogoty

14.01.2019 | Emirates

Przewoźnik cargo nawiązał współpracę z kolumbijskimi liniami Avianca

Poniedziałek, 14 stycznia 2019 r. - Warszawa, Polska – Linie Emirates SkyCargo otwierają nowy szlak handlowy do Ameryki Południowej w postaci połączenia towarowego do Bogoty. Loty do stolicy Kolumbii będą realizowane raz w tygodniu od 16 stycznia 2019 r.

Połączenie do Bogoty będzie obsługiwane przez towarowego Boeinga 777 Emirates SkyCargo. Samolot może przewieźć ponad 100 ton ładunku, a szerokie drzwi na pokładzie głównym umożliwiają transport ładunków dużych i ponadgabarytowych. 

Bogota dołączy do siatki połączeń Emirates SkyCargo jako szósty kierunek w Ameryce Południowej i trzeci kierunek na tym kontynencie obsługiwany wyłącznie przez samoloty towarowe. Samolot EK 9930 wyląduje w Bogocie w środę o 22.00 czasu lokalnego, a w drogę powrotną wyruszy w czwartek pięć minut po północy czasu lokalnego.

Współpraca z liniami Avianca

Połączenie towarowe Emirates SkyCargo z Bogoty będzie realizowane we współpracy z liniami Avianca. Przewoźnik z Ameryki Południowej wykorzysta zdolność przewozową Boeinga 777 w drodze powrotnej z Bogoty do Maastricht do transportu towarów nadanych przez klientów. Linie Emirates SkyCargo i Avianca zamierzają zacieśnić współpracę, w ramach której te pierwsze pomogą realizować przewozy cargo z Ameryki Łacińskiej w obrębie swojej rozbudowanej siatki w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, a te drugie pozwolą zwiększyć zasięg Emirates SkyCargo na rynku południowoamerykańskim.

– Cieszymy się, że Bogota dołączy do naszej globalnej siatki ponad 40 regularnych połączeń towarowych. Ameryka Południowa jest dla nas jednym z najważniejszych regionów. Uważamy, że kontynent ma duży potencjał, jeśli chodzi o wzrost zapotrzebowania na usługi transportu lotniczego – powiedział Hiran Perera, wiceprezes Emirates ds. planowania operacji cargo i samolotów towarowych. Cieszymy się również z nawiązania współpracy z liniami Avianca przy nowym połączeniu towarowym i wspólnie zamierzamy zrobić jeszcze więcej dla rozwoju handlu między kontrahentami w Ameryce Południowej i pozostałych częściach świata – dodał Perera.

Emirates SkyCargo w Ameryce Południowej

Obecnie w Ameryce Południowej linie Emirates SkyCargo przewożą cargo w ramach połączeń pasażerskich i towarowych z Buenos Aires, Rio de Janeiro, Santiago, Viracopos i Quito. Po dołączeniu Bogoty przewoźnik zapewni klientom w Ameryce Południowej zdolność przewozową w wysokości blisko 500 ton tygodniowo.

Linie Emirates SkyCargo oferują usługi cargo w ramach lotów pasażerskich i towarowych realizowanych przez flotę przeszło 274 szerokokadłubowych samolotów, w tym 14 towarowych – 13 Boeingów 777F i jednego Boeinga 747F. Ponadto linie dysponują specjalistycznym terminalem cargo Emirates SkyCentral DWC. Nowoczesny obiekt obejmuje 15 000 metrów kwadratowych powierzchni do przechowywania produktów wrażliwych na temperatury oraz miejsca do parkowania samolotów w pobliżu terminala, co umożliwia szybki przeładunek towaru, a co za tym idzie – szybsze dostawy i wygodniejsze połączenia.

kontakt dla mediów
Aleksandra Ciok
Account Director, Emirates
Aleksandra Ciok

aleksandra.ciok@mslgroup.com

tel: +48 22 278 38 06

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 272 szerokokadłubowych maszyn, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 248 samolotów o wartości ponad 100 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii transport