sport

“Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce” laureatem prestiżowej nagrody

17.12.2018 | Gmina Brenna

Kiedyś mała impreza sportowa, dzisiaj wydarzenie reprezentujące wysoki poziom i zajmujące czołowe miejsce w kategorii biegów górskich. Mowa o Biegu o Breńskie Kierpce, odbywającym się od 2013 roku na terenie Gminy Brenna. W tym roku wydarzenie sportowe po raz kolejny zostało nominowane w plebiscycie Złota Kozica i osiągnęło wielki sukces w kategorii OPEN, pokonując mocną konkurencję. 

Uczestnicy górskich biegów typowali swoich faworytów spośród 300 wydarzeń. 

Warunkiem oddania głosu było czynne uczestnictwo w danym biegu. Plebiscyt zakończył się spektakularną wygraną - 6. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce zdobył podwójne laury za rok 2018 i został uznany najlepszym biegiem górskim w klasyfikacji generalnej oraz najlepszym biegiem górskim w stylu anglosaskim w Polsce.

Sukces biegu to zasługa sztabu ludzi na czele z panem Krzysztofem Gawlasem, który co roku czuwa nad organizacją wydarzenia. Sam o zwycięstwie w plebiscycie mówi tak: 

“Bycie na podium w klasyfikacji Open - jak w ubiegłym roku,  to wielka rzecz. Natomiast tegoroczne zwycięstwo to niewątpliwie nasz największy, historyczny sukces, który jest dla nas niespodziewanym i ogromnym zaskoczeniem oraz motywacją do dalszej pracy. 

To także kolejne wyzwanie, ponieważ z pewnością wiele osób będzie chciało się przekonać czy rzeczywiście Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce zasłużył na ten tytuł”.

Na trasę biegu składa się 15.3 km, w których wyróżnić można 710 metrów podbiegów i liczne ostre zbiegi. Nie brakuje terenów o delikatnym nachyleniu lub zupełnie płaskich. 

Trasa jest bardzo urozmaicona i wymagająca. Niepodważalnie jednym z najistotniejszych czynników decydujących o atrakcyjności trasy są walory widokowe Beskidu Śląskiego.

Bieg rozpoczyna się i kończy w Parku Turystyki w centrum Brennej. 

Trasa biegu obejmuje góry: Kotarz, Grabową, Stary Groń, prowadzi wzdłuż rzeki Brennicy oraz doliną potoku Hołcyna. Od 5. edycji  biegu, czyli od 2017 roku pełna nazwa wydarzenia, za sprawą sponsora tytularnego brzmi Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce.

Biegi górskie to dyscyplina, która dynamicznie się rozwija i znajduje coraz większe grono sympatyków. Wybieganie górskie to powszechny element  treningów sportowych. 

Gmina Brenna oferuje bardzo dobre zaplecze treningowe dla biegów górskich - wiele osób decyduje się tutaj trenować. Zwykły trening może stać się prawdziwym wyzwaniem za sprawą kultowej, znanej na całym świecie aplikacji STRAVA, która poprzez swoją funkcjonalność umożliwia wirtualną rywalizację pomiędzy osobami przemierzającymi te same trasy biegowe w różnym czasie.

Miniony sezon biegów górskich przyniósł bardzo pozytywne rezultaty. Daje to świetne rokowania na przyszłość i jeszcze jeden mocny argument zachęcający do odwiedzenia Gminy Brenna. 

kontakt dla mediów
Skarbnik Gminy Brenna, Gmina Brenna
Joanna Macura

skarbnik@brenna.org.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii sport