transport

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Trójmieście – ponad 320 000 km przejechane!

29.11.2018 | blinkee.city

To kolejny sezon, kiedy skutery wypożyczane na minuty wprost z ulicy, cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta. Przejechali oni ponad 320 tys. kilometrów, a liczba aktywnych użytkowników wyniosła prawie 8000! Przy okazji Trójmiasto zaoszczędziło 38 ton dwutlenku węgla!

 

blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można już korzystać w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. To już drugi sezon, kiedy usługa funkcjonuje również w Trójmieście. Po raz kolejny okazało się też, że spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy bardzo cenią sobie to praktyczne i ekologiczne rozwiązanie.

 

Trójmiasto na dwóch kółkach

 

W sierpniu 2017 roku do Trójmiasta trafiła flota licząca 15 skuterów. Usługa jednak okazała się tak popularna, że liczba skuterów w nowym sezonie powiększyła się kilkukrotnie. Teraz po ulicach trzech nadmorskich miejscowości jeździ 75 ekojednośladów.

 

Jak po nowym sezonie wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od marca do 27 listopada użytkownicy wykręcili na pojazdach blinkee.city ponad 320 tys. km! Skutery okazały się strzałem w dziesiątkę – mieszkańcy Trójmiasta chętnie korzystali z aplikacji i wypożyczali pojazdy.

 

Po drugim sezonie obecności naszych skuterów w Trójmieście aplikacja naliczyła ponad 52 tys. zrealizowanych przejazdów. W sumie aktywnych (czyli stale, regularnie korzystających z usługi) użytkowników jest prawie 8000, a gdyby spojrzeć na te liczby pod kątem ekologicznym, to okazałoby się, że mieszkańcy Trójmiasta zaoszczędzili 38 ton dwutlenku węgla! To fantastyczny wynik, który jest dla nas ważnym osiągnięciem, gdyż Trójmiasto jest jedną z większych metropolii w Polsce, dlatego tym bardziej warto tu wdrażać przyjazne środowisku rozwiązania.  – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

 

Niezależność przemieszczania się

 

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności ich wynajmu wśród mieszkańców Trójmiasta. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła ponad 12 min, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami. Jeden z użytkowników był tak zachwycony usługą, że postanowił kupić sobie własny pojazd: to mój ostatni sezon z Wami. Kolejny już na własnym elektryku! J

 

Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to więc po prostu bardzo wygodne – tłumaczy Marcin Maliszewski.

 

Z powodu zbliżającego się końca sezonu pogodowego jednoślady blinkee.city zniknęły już z ulic Trójmiasta. Powrócą w sezonie 2019 wczesną wiosną.

--------------------------------

 

blinkee.city - najszybciej rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 17 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Rzeszów, Lublin, Łódź) oraz 4 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja i Sztokholm). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 170 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 907,8 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii transport