transport

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Lublinie – ponad 100 000 km przejechane!

29.11.2018 | blinkee.city

15 kwietnia Lublin zyskał alternatywne źródło transportu – skutery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w siedem miesięcy mieszkańcy Lublina przejechali ponad 100 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach! Przy okazji Lublin zaoszczędził 12 ton dwutlenku węgla!

 

blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można korzystać w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. W kwietniu do tego grona dołączył Lublin. Po pierwszym sezonie przyszedł czas na sprawdzenie, jak ta innowacyjna usługa została odebrana przez mieszkańców. Wyniki z Lublina okazały się doskonałe!

 

Lublin na dwóch kółkach

 

W kwietniu do Lublina trafiła flota licząca 25 skuterów elektrycznych. Jak po pierwszym sezonie wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od 15 kwietnia do 27 listopada użytkownicy wykręcili na pojazdach blinkee.city ponad 100 tys. km! Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę – mieszkańcy Lublina chętnie korzystali z aplikacji i wypożyczali pojazdy.

 

Po pierwszym sezonie obecności naszych skuterów w Lublinie aplikacja naliczyła prawie 20 tys. zrealizowanych przejazdów, a gdyby spojrzeć na te liczby pod kątem ekologicznym, to okazałoby się, że lublinianie zaoszczędzili 12 ton dwutlenku węgla! To fantastyczny wynik, który jest dla nas ważnym osiągnięciem, gdyż Lublin jest największym i najbardziej rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły, dla którego innowacyjność i ekologia to bardzo ważne kwestie.  – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

 

Niezależność przemieszczania się

 

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności ich wynajmu wśród mieszkańców Lublina. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła 11 min, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami.

 

Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to więc po prostu bardzo wygodne – tłumaczy Marcin Maliszewski.

 

Z powodu zbliżającego się końca sezonu pogodowego jednoślady blinkee.city z końcem listopada znikają już z ulic Lublina. Piątek 30.11. jest ostatnim dniem, kiedy będzie można skorzystać z pojazdów operatora. Ich ogromna popularność pozwala jednak sądzić, że powrócą w sezonie 2019.

 

*********

 

blinkee.city - najszybciej rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 17 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Rzeszów, Lublin, Łódź) oraz 4 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja i Sztokholm). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 170 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 907,8 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii transport