styl życia transport

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Białymstoku – 90 000 km przejechane!

29.11.2018 | blinkee.city

7 lipca Białystok zyskał alternatywne źródło transportu – skutery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w prawie pięć miesięcy mieszkańcy Białegostoku przejechali  90 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach! Przy okazji Białystok zaoszczędził ponad 10 ton dwutlenku węgla!

 

blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można korzystać w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. W lipcu do tego grona dołączył Białystok. Po pierwszym sezonie przyszedł czas na sprawdzenie, jak ta innowacyjna usługa została odebrana przez mieszkańców. Wyniki z Białegostoku okazały się doskonałe!

 

Białystok na dwóch kółkach

 

W lipcu do Białegostoku trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych, a w międzyczasie rozrosła się ona aż do 40. Jak po pierwszym sezonie wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od 7 lipca do 27 listopada użytkownicy wykręcili na pojazdach blinkee.city  90 tys. km! Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę – mieszkańcy Białegostoku chętnie korzystali z aplikacji i wypożyczali pojazdy.

 

Po pierwszym sezonie obecności naszych skuterów w Białymstoku aplikacja naliczyła ponad 18 tys. zrealizowanych przejazdów, a gdyby spojrzeć na te liczby pod kątem ekologicznym, to okazałoby się, że białostoczanie zaoszczędzili 10,5 ton dwutlenku węgla! To fantastyczny wynik, który jest dla nas ważnym osiągnięciem, gdyż Białystok nazywany jest Centrum Zielonych Płuc Polski, dlatego tym bardziej cieszymy się, że dokładamy naszą cegiełkę do stopnia ekologii w tym mieście.  – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

 

Niezależność przemieszczania się

 

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności ich wynajmu wśród mieszkańców Białegostoku. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła 10 min, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami.

 

Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to więc po prostu bardzo wygodne – tłumaczy Marcin Maliszewski.

 

Mieszkańcy Białegostoku cały czas chętnie korzystają z ekoskuterów i doceniają entuzjastycznie usługę, o czym świadczą wiadomości e-mail, które przysyłali do firmy zaraz po zamknięciu sezonu: Poprosimy o więcej skuterów w nowym sezonie (…) Wszystko super, na pewno będę korzystał w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że powiększycie strefę na obszar całego Białegostoku, wtedy nie będę używać innych pojazdów.

 

Z powodu zbliżającego się końca sezonu pogodowego jednoślady blinkee.city z końcem listopada znikają już z ulic Białegostoku. Piątek 30.11. to ostatni dzień, kiedy będzie można skorzystać z usługi. Ich ogromna popularność pozwala jednak sądzić, że powrócą w sezonie 2019.

*******************

 

blinkee.city - najszybciej rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 17 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Rzeszów, Lublin, Łódź) oraz 4 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja i Sztokholm). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 170 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 907,8 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii styl życia