media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

Selectivv wyróżniony na gali Effective Mobile Marketing Awards w Londynie

16.11.2018 | Selectivv

Selectivv to firma, która  gromadzi, analizuje i profiluje dane o użytkownikach urządzeń przenośnych oraz wykorzystuje je w takich obszarach jak reklama, marketing, analizy czy badania.  Swoje usługi oferuje klientom komercyjnym jak i współpracuje z podmiotami ze sfery publicznej. W dziewiątej edycji międzynarodowego konkursu Effective Mobile Marketing doceniona została kampania, jaką firma przeprowadziła dla marki Land Rover z wykorzystaniem swojej autorskiej usługi Geotrapping®.

Kampania przeprowadzona przez Selectivv wspólnie z Value Media została zakwalifikowana do ścisłego finału konkursu w kategorii Most Effective Automotive Campaign or Solution i była jedyną wyróżnioną w ten sposób akcją z zakresu marketingu mobilnego z Polski w tym roku.

Celem kampanii była promocja nowej oferty samochodów marki Land Rover z linii dla biznesu oraz dotarcie do kobiet i mężczyzn powyżej 35 roku życia charakteryzujących się ponadprzeciętnymi dochodami. Przekaz reklamowy miał trafić zwłaszcza do właścicieli firm, przedstawicieli wolnych zawodów (architektów, prawników, inżynierów, lekarzy) osób prowadzących własną działalność gospodarczą oraz pracowników dużych firm i korporacji. Oferta dotyczyła dwóch modeli – Discovery Sport oraz Range Rover Evoque.

Jednocześnie Klientowi zależało na dotarciu do osób, które w danym momencie były zainteresowane kupnem nowego samochodu. Kluczowym okazało się dotarcie do użytkowników smartfonów i tabletów, którzy w okresie trwania kampanii odwiedzili salony samochodowe konkurencyjnych marek. Reklama była kierowana do osób, które odwiedziły takie punkty w największych miastach Polski oraz spełniały założenia wytypowanej grupy docelowej.

W tym celu wykorzystano Geotrapping® - autorską technologię Selectivv umożliwiająca zebranie bazy użytkowników i targetowanie kampanii na podstawie danych o ich historycznej lokalizacji. Zaletą rozwiązania jest możliwość zebrania bazy użytkowników, którzy uczestniczyli w danym wydarzeniu np.: koncert czy targi, jak i odwiedzili konkretne miejsce np.: centrum handlowe czy kurort turystyczny. Dzięki temu możliwe jest, dotarcie z reklamą do osób nie tylko w konkretnym miejscu, ale także w dowolnym czasie w przyszłości, np. gdy spędzają czas wolny w domu lub oczekują na lunch w restauracji.

Dodatkowo kampanię kierowano do osób, które w ostatnim czasie uczestniczyły w dużych konferencjach biznesowych, takich jak Europejski Kongres Gospodarczy. W celu dotarcia do wyselekcjonowanych grup odbiorców wykorzystane zostały gotowe bazy profili behawioralnych Selectivv. Targetowanie na osoby o ponadprzeciętnych dochodach możliwe było dzięki wykorzystaniu bazy użytkowników posiadających smartfony premium oraz bazy użytkowników regularnie odwiedzających luksusowe lokalizacje w największych miastach w Polsce.

W okresie trwania kampanii prowadzona była analiza zachowań użytkowników smartfonów, którzy odwiedzili salony marki Land Rover w całej Polsce. Po pierwsze, analiza dotyczyła reakcji użytkowników na prezentowaną ofertę - badano zależności pomiędzy liczbą wyświetleń i kliknięć reklamy a liczbą osób odwiedzających salon. W toku przeprowadzonej analizy „footfall” okazało się, że ponad 6% użytkowników, którzy odwiedzili w przeszłości wskazane salony konkurencji i podczas kampanii mieli styczność z reklamą - wyświetlili ją lub w nią kliknęli - odwiedziła później salony Klienta.

Drugą częścią analizy było określenie profilu demograficznego i behawioralnego użytkowników odwiedzających salony samochodowe  i lepsze poznanie klienta marki. Określenie jaki procent jej klientów stanowią na przykład rodzice, osoby interesujące się sportem czy użytkownicy przykładający dużą uwagę do zdrowego stylu życia. Jaki procent jej klientów robi zakupy w dyskontach, a ilu spędza wakacje nad polskim morzem czy za granicą.

„Wyróżnienie na gali Effective Mobile Marketing Awards pokazuje, że nasza praca nie tylko przekłada się na realne wyniki dla Klientów, ale również stanowi nową jakość w dziedzinie marketingu cyfrowego” – powiedział Avi Magid, co-CEO Selectivv.

kontakt dla mediów
Magdalena Czyżewska
Selectivv
Magdalena Czyżewska

magdalena.czyzewska@mslgroup.com

informacje o firmie

O Selectivv Mobile House

 

Od założenia w 2015 roku, Selectivv specjalizuje się w pozyskiwaniu, analizie i profilowaniu danych o użytkownikach urządzeń przenośnych. Firma posiada obecnie największy w Europie Środkowo-Wschodniej zbiór informacji o właścicielach smartfonów i tabletów, który obejmuje łącznie 82 mln osób, z czego 14 mln w Polsce. Dostęp do nich pozwala Selectivv realizować skuteczne kampanie mobile marketingowe.

 

Średnio o jednym użytkowniku Selectivv pozyskuje 362 informacje, m.in. dane demograficzne, zainteresowania, jego styl życia oraz lokalizacje, w jakich przebywa. Wykorzystanie big data pozwoliło  na wyróżnienie ponad 60 profili behawioralnych konsumentów, kategoryzując ich na m.in.: osoby planujące powiększenie rodziny, bywalców galerii handlowych, użytkowników bankowości mobilnej czy aplikacji muzycznych.

 

Analiza i profilowanie danych z kanału mobile odgrywa kluczową rolę w dotarciu do klienta ze ściśle dopasowaną ofertą poprzez skuteczną kampanię reklamową. Jest również solidną podstawą badań dużych grup użytkowników urządzeń przenośnych w takich branżach, jak np. bankowość, ubezpieczenia, telekomunikacja, usługi doradcze itp.

Zapraszamy na stronę: selectivv.com

więcej z kategorii media/marketing/reklama