budownictwo/nieruchomości ekonomia/biznes/finanse

Poczta Polska uruchamia nową placówkę pocztową w Gdańsku

07.11.2018 | Poczta Polska

Mieszkańcy Gdańska mogą korzystać z nowoczesnej placówki Poczty Polskiej znajdującej się przy ul. Targ Rakowy 7/8, która sąsiaduje z kompleksem handlowo-usługowym Forum Gdańsk. Uroczyste otwarcie nowej placówki odbyło się 7 listopada br.

Nowa placówka pocztowa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00, a w soboty w godzinach: 10:00 – 14:00. Planowane jest wydłużenie godzin jej otwarcia, w zależności od potrzeb i oczekiwań klientów. Czteroosobowa obsada placówki będzie obsługiwać klientów w zakresie usług pocztowych oraz finansowo – ubezpieczeniowych. W placówce będzie funkcjonować samoobsługowa strefa handlu, będzie też świadczona usługa „Mój znaczek”, która umożliwia zaprojektowanie i wydrukowanie swojego znaczka z dowolnym zdjęciem, rysunkiem i napisem. W nowoczesnej placówce będzie też czekała na klientów darmowa aromatyczna kawa z ekspresu, a dla najmłodszych przygotowano kącik malucha.

– Poczta Polska stara się być jak najbliżej swoich klientów. Dzięki nowej placówce mieszkańcy Gdańska będą mieli lepszy dostęp do szerokiej gamy naszych usług. Mam też nadzieję, że zarówno aranżacja wnętrza, jak też atmosfera stworzona przez pracowników sprawią, że klienci będą tę placówkę z przyjemnością odwiedzać – mówi członek Zarządu Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel.

Uruchomienie nowej placówki pocztowej bezpośrednio przy Forum Gdańsk to szansa na zyskanie nowych Klientów, dla których kompleks stał się miejscem spotkań biznesowych i towarzyskich. Dodatkowym atutem lokalizacji jest bliska odległość do przystanków tramwajowych, autobusowych oraz stacji kolejowej Gdańsk Śródmieście. Jest to centralny punkt aglomeracji w otoczeniu zabytkowego Głównego Miasta oraz budynków użyteczności publicznej.

Nowa placówka daje naszym klientom większy komfort obsługi. Gdańszczanie i turyści będą mogli w niej nie tylko realizować usługi pocztowe i finansowe, ale też kupić codzienną prasę, artykuły biurowe i książki – podkreśla Jarosław Noch, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Gdańsku. 

Placówka przy ul. Targ Rakowy 7/8 to Filia Urzędu Pocztowego Gdańsk 50. W sumie w Gdańsku są 73 placówki pocztowe, zaś na Pomorzu – 452. W pierwszym półroczu tego roku w woj. pomorskim na obszarze gmin miejskich zostały uruchomione cztery placówki pocztowe (jedna filia i 3 agencje). Do końca roku klienci będą mogli skorzystać z pocztowych usług w jeszcze jednym punkcie, który znajdzie się przy ul. Niepołomickiej w Gdańsku.

Poczta Polska to największa i najważniejsza spółka infrastrukturalna w kraju z wielokanałowym dostępem do wszystkich obywateli. Infrastruktura, którą zarządza Poczta obejmuje ponad 7500 placówek, 14 sortowni w całym kraju oraz flotę ponad 5 tysięcy pojazdów. Tylko w ubiegłym roku Spółka otworzyła ponad 100 nowych placówek pocztowych (w ciągu ostatnich dwóch lat to w sumie ponad 280 nowych punktów) w całej Polsce. Powstały one zarówno w małych wiejskich i miejskich ośrodkach, jak też w dużych miastach (np. w centrach handlowych, na osiedlach mieszkaniowych) - wszędzie tam, gdzie było zapotrzebowanie ze strony klientów.

kontakt dla mediów
Justyna Siwek
rzecznik prasowy, Poczta Polska
Justyna Siwek

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości