nauka/edukacja/szkolenia

FM Logistic po raz drugi szkoli najlepszych w ramach Future Moves Program

27.09.2018 | FM Logistic

Future Moves Program to projekt dwuletnich, płatnych staży, podczas których absolwenci zdobywają międzynarodowe doświadczenie, podejmując wyzwania w kilku krajach i w różnych działach FM Logistic. Właśnie zakończona została rekrutacja do jego drugiej edycji.

Program ma na celu wyłonienie najambitniejszych młodych absolwentów i stworzenie im możliwości przyspieszonej kariery w strukturach FM Logistic na całym świecie. Składa się z kilku etapów. W pierwszym z nich absolwent zdobywa doświadczenie w jednej z polskich platform FM Logistic (np. Mszczonów, Błonie, Będzin). W tym czasie młody menedżer zapoznaje się z działaniami firmy, jej specyfiką oraz biznesem. Następnie jest kierowany na dwie misje w zagranicznych oddziałach firmy – każda z nich trwa trzy miesiące. Na zakończenie wraca do Polski, by kontynuować rozwój w dziale wsparcia lub operacyjnym.

„Staże w ramach Future Moves Program to szansa dla obu stron. Absolwent zyskuje rzeczywiste, międzynarodowe doświadczenie i pierwsze szlify w strukturach naszej firmy, my z kolei mamy możliwość odkrycia prawdziwych talentów i przyciągnąć do siebie najlepszych.” – mówi Romana Walczak, HR Project Manager w FM Logistic.

Podczas całego stażu nad postępami uczestnika czuwa przypisany mu mentor. Dba on nie tylko o jego rozwój merytoryczny, ale stara się zapewnić mu także udaną integrację. Po ukończeniu stażu, jego uczestnik staje się menedżerem w pełni odpowiedzialym za powierzony mu zakres działań w strukturach FM Logistic Group.

Uczestnicy pierwszej edycji programu obecnie przebywają jeszcze na misjach zagranicznych. Jeden z nich pracuje na stanowisku Inżynier Logistyki na platformie logistycznej Longueil-Sainte-Marie w Longueil. Druga osoba przebywa w Moskwie na platformie logistycznej FM Khimki i zajmuje się projektami. Obaj uczestnicy wrócą do Polski przed świętami Bożego Narodzenia.

W programie uczestniczą absolwenci uczelni technicznych, handlowych lub uniwersyteckich z lat 2016, 2017 oraz 2018. Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Mile widziane jest doświadczenie w międzynarodowym środowisku, np. ze szkoleń lub wymian studenckich.

 

kontakt dla mediów
Biuro Prasowe
FM Logistic
Biuro Prasowe

media@brandnewheaven.pl

informacje o firmie

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomiony został nowy magazyn w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie), oferujący 20 tys. m. kw. powierzchni magazynowej oraz 10 tys m. kw. w centrum przeładunkowym cross-docking. W kolejnych etapach inwestycji platforma logistyczna w Sarnowie zyska nawet 80 tys. m. kw. nowej powierzchni. W trakcie budowy jest centrum przeładunkowe cross-docking w Lućmierzu (k. Łodzi) o powierzchni 10 tys m. kw.FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tysięca pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne w 13 krajach na 3 kontynentach, i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 23 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.

załączniki

więcej z kategorii nauka/edukacja/szkolenia